[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > SUNCE, MJESEC I POMRČINE

Mjesec slikan 18.2.

(1/6) > >>

zvjezdolovac:
Evo slikice Mjeseca od prije nešto više od mjesec dana.  :-)

Oprema:
Teleskop: SW 114/900 reflektor
Montaža: GoTo Alt-Az Orion Starseeker IV
Kamera: Omegon VeLOX 178C (autoguider/planetary camera) + 0,5X reducer

Spojeno (složeno) 900 od 47000 slika u Autostakkert3!-u, nakon što je sve rastavljeno na zasebne frameove u PIPP-u. Detalji su izvučeni u Registax-u, a zvijezde i sjaj su dodani u PS-u. Zvijezde su zasebna slika, dok je fotoaparat (iskreno se ne sjecam niti jel bio fotoaparat ili mobitel, znam da sam na eksternom HDD-u našao sliku) bio usmjeren u neki random dio neba. Zapravo je ta slika samo u jednom kvadrantu konačne fotografije, jer ako bolje pogleda sve se nekako zrcali. Moglo je bit puno, puuuno bolje. *zubko* *zubo* *zubo* *zubko*

Isto ako primjetite napisao sam 900 od 47000 slika, a ne 900 najboljih od 47000. Upoznao sam se s nečim što sam mislio da mi neće pravit probleme kod Mjeseca i planeta  *zubko* - rotacijom polja, tj. meni to na prvu nije predstavljalo problem jer sam mislio da Autostakkert!/Registax mogu derotirat slike, al nije ih išlo (znate li možda za neki program/ne-ručni način derotacije objekata?). Pa sam uzeo nekih 2000 slika i odabrao da 900 spoji.  *jok*

Ima i malo grešaka na rubovima Mjeseca sad kad pod povečalom gledam sliku...  *he*

Komentari, kritike, sugestije - pucajte!

(Puna rezolucija ovdje)

zvjezdolovac:
Pitanje, jer na drgim slikama Mjeseca po netu ne vidim ove crte (a isto me ne bi iznenadilo da su vidljive samo u ovoj fazi Mjeseca), jel to greška od Autostakkert3!-a ili su te crte/kanali stvarno tu? *zbunjeni*

Danijel:
Meni je slika baš fora. Sviđa mi se. *da* *tu* Ovakve kompozicije sa zvijezdama u pozadini nisam puno viđao. :-)

Zeleni_Zub:
Jedino sto me nervira jeste to sto Mjesec nije centriran, pobjegao ti je malo u lijevo  *zubko*
Mislim da si pozadinu trebao ostaviti u boji ili makar malo blaze obraditi (manje agresivni levelsi) jer ovako su zvijezde i pozadina bas ubijeni i djeluju malo van fokusa, Mjesec takodje ljepse izgleda u boji ali i ja ga cesto konvertujem u crno bijelo radi lakse obrade  *čslj*

--- Citat: zvjezdolovac - 26.03.2021. u 18:02:25 sati ---Pitanje, jer na drgim slikama Mjeseca po netu ne vidim ove crte (a isto me ne bi iznenadilo da su vidljive samo u ovoj fazi Mjeseca), jel to greška od Autostakkert3!-a ili su te crte/kanali stvarno tu? *zbunjeni*

--- Kraj citata ---
Moguce da je to artefakt od Autostakkerta, u status baru pod advanced menuom imas par opcija za to pa isprobaj sa ili bez njih, mozda bude kakve promjene

Općenito, lijepa slika Mjeseca i zabiljezeni su fini detalji  *hopla*

Astrobobo:

--- Citat: zvjezdolovac - 26.03.2021. u 17:55:51 sati ---Spojeno (složeno) 900 od 4700 slika u Autostakkert3!-u, nakon što je sve rastavljeno na zasebne frameove u PIPP-u.

--- Kraj citata ---

Zašto ovaj dio?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju