[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > SUNCE, MJESEC I POMRČINE

Mjesec slikan 18.2.

<< < (5/6) > >>

zvjezdolovac:

--- Citat: Astrobobo - 28.03.2021. u 14:30:38 sati ---Pa PiPP može izbaciti van video fajl.

--- Kraj citata ---

Može li splitat video, al ne na način da mi odabere određeni postotak najboljih, već da mi odabere prve dvije minute snimke? Nisam vidio da može, zato sam razbio na frameove.
 *jok*

zvjezdolovac:
Mislim da me niste razumjeli. *zubko* *zubo*

Inače kad snimam uvalim snimku u AS, al sad sam se malo pravio pametan i snimao Mjesec 25+ min, a kako koristim Alt-Az montažu, zbog rotacije polja AS nije bio sposoban ovo stackat kako treba, pa sam provukao snimku kroz PIPP (bez odbacivanja loših frameova; cijeli video je razbio na frameove), i odabrao prvih 2000 frameova, što je dovoljno kratak uzorak da se ne osjeti rotacija polja i da AS to uspije stackat kako treba (dalje sam u AS-u još odbacio dio frameova).

Da nisam snimao Mjesec ovako dugo bilo bi sve 5.  :-)

Acheron:
Ne snimaj 25 min, minuta-dve je čisto dovoljno.

zvjezdolovac:

--- Citat: Acheron - 28.03.2021. u 23:26:18 sati ---Ne snimaj 25 min, minuta-dve je čisto dovoljno.

--- Kraj citata ---

Sad znam  *zubko*

Acheron:
nije samo komplikacija sa alt-az montažom, nego u 25 minuta se pomakne i sjena na terminatoru Mjeseca pa program za stackiranje ima još veće glavobolje.
Vidio sa puno FPS-a (50-100) i direkt u AS3! te kasnije sređivanje istog u Registaxu. Uhodana i provjerena procedura kod većine forumaša.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju