[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > SUNCE, MJESEC I POMRČINE

Mjesec slikan 18.2.

<< < (2/6) > >>

zvjezdolovac:

--- Citat: Astrobobo - 27.03.2021. u 07:07:00 sati ---Zašto ovaj dio?

--- Kraj citata ---

Jer ni Autostakkert ni Registax ne mogu derotaciju obavit kako treba, a snimka je bila dobrih 25 min na Alt-Az montaži.  *jok*

Zeleni_Zub:

--- Citat: Astrobobo - 27.03.2021. u 07:07:00 sati ---Zašto ovaj dio?

--- Kraj citata ---

Ja ih protjeram kroz PIPP jer autostakkert 3 zna nekad imati problema sa puno fileova/velikim fileovima i jos PIPP ima par zgodnih kontrola prilikom obrade, plus dodje imati vec centrirane slicice, kasnije mogu probavati vise razlicitih procenata frameova uz manje muke  *šešir*

zvjezdolovac:

--- Citat: Zeleni_Zub - 27.03.2021. u 00:39:27 sati ---Jedino sto me nervira jeste to sto Mjesec nije centriran, pobjegao ti je malo u lijevo  *zubko*
Mislim da si pozadinu trebao ostaviti u boji ili makar malo blaze obraditi (manje agresivni levelsi) jer ovako su zvijezde i pozadina bas ubijeni i djeluju malo van fokusa, Mjesec takodje ljepse izgleda u boji ali i ja ga cesto konvertujem u crno bijelo radi lakse obrade  *čslj*
Moguce da je to artefakt od Autostakkerta, u status baru pod advanced menuom imas par opcija za to pa isprobaj sa ili bez njih, mozda bude kakve promjene

Općenito, lijepa slika Mjeseca i zabiljezeni su fini detalji  *hopla*

--- Kraj citata ---

Nisam ni primjetio da je necentriran  *zubko* (još nisam izbrisao .psd fajl, pa ću to lako popravit).

Ovo je već 3. slika Mjeseca na kojoj sam pokušao izvući boje, al iz nekog razloga (vjerojatno mog neznanja) napravim samo štetu slici, trebam sjest i pogledat koji dobar tutorijal na Yt.

A zvijezde.... Baš sam ih izmasakrirao... :-D

zvjezdolovac:

--- Citat: Zeleni_Zub - 27.03.2021. u 09:13:56 sati ---Ja ih protjeram kroz PIPP jer autostakkert 3 zna nekad imati problema sa puno fileova/velikim fileovima i jos PIPP ima par zgodnih kontrola prilikom obrade, plus dodje imati vec centrirane slicice, kasnije mogu probavati vise razlicitih procenata frameova uz manje muke  *šešir*

--- Kraj citata ---

Autostakkert još katkad (1 od 50 puta) i uspije otvorit veći fajl, al Registax nikad  *mah*

zvjezdolovac:

--- Citat: Danijel - 26.03.2021. u 18:04:44 sati ---Meni je slika baš fora. Sviđa mi se. *da* *tu* Ovakve kompozicije sa zvijezdama u pozadini nisam puno viđao. :-)

--- Kraj citata ---

Tu i tamo na netu naletim na ove kompozicije, pa si rekoh ajmo isprobat. Malo igre s PS-om nikad nikoga zabolilo nije (pogotovo ako je usred kolokvija/ispita).  *zubko* *zubko*

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju