[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > SUNCE, MJESEC I POMRČINE

Mjesec 29.3.

<< < (2/2)

Neven:

--- Citat: Wishmaster - 30.03.2021. u 17:19:58 sati ---Pozdrav drugari. Prije 2/3 mjeseca sam kupio teleskop pa sam prvo malo fotkao telefonom i posmatrao, a od nedavno sam poceo da fotkam i digitalcem. Ostat cu na mjesecu vjerovatno jos neko vrijeme dok se dobro ne naucim, a u planu je nabavka kvalitetnijih okulara za posmatranje. Totalni sam pocetnik tako da sve kritike i savjeti su dobrodosli. Proveo sam cak pola sata napolju fotkajuci mjesec sto je napredak posto je malo otoplilo :D hhh

Nakon tako dugo fotkanja prvi put sam uocio i problem sa rotacijom. Naime nisam bio usjeveren i mogao sam korisiti samo 20-30% frejmova jer se na vise frejmova u stacku vidjela rotacija. Nadam se izvlaciti jos ostrije fotke u buducnosti i posvetiti vise vremena obradi.

Teleskop: Skywatcher 90/900
Kamera: Fuji X-T200
Montaža: EQ2
Software: Pipp, Autostakkert, Photoshop.   

--- Kraj citata ---

Da su bar moje prve fotke Mjeseca ovako izgledale. Odlično je ovo, e sad već vidim da ovaj materijal može bit i znatno bolji. Naime, rotacija se da sredit pa ćeš tako moći imati više framova a ujedno i bolju oštrinu bez ovih 'sharpening' artifakata.

Ako već ostaješ na Mjesecu savjetovao bi ti da pogledaš moje tutorijale za obradu Mjeseca, ima ih par ali u svakom ima hrpu savjeta kako poboljšat kvalitetu materijala a vjerujem da ovo može izgledati još znatno bolje. Sretno.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLMyXuE4xOqnNSWxjiF5qx0jzxDHWO8r-p

Wishmaster:
Nevene puno ti hvala! Vec sam subscrajbo tvoj kanal i budi siguran da cu vise puta preci videa dok ne utvrdim gradivo :) Znam za tvoje fotke mjeseca i upravo je to smjer u kojem bi volio ici :) Zivio  *pivo*

Neven:

--- Citat: Wishmaster - 07.05.2021. u 09:13:14 sati ---Nevene puno ti hvala! Vec sam subscrajbo tvoj kanal i budi siguran da cu vise puta preci videa dok ne utvrdim gradivo :) Znam za tvoje fotke mjeseca i upravo je to smjer u kojem bi volio ici :) Zivio  *pivo*

--- Kraj citata ---

Ajde super! Slobodno postavljaj ovdje da vidimo napredak.  *da*

stipe:
Super uradak Wishmaster! Lijepo i ostro za pocetak! *pljesk*

Wishmaster:
Stipe hvala vam!  *pivo*

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju