[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > SUNCE, MJESEC I POMRČINE

Projekt Mjesečevih 100

<< < (3/4) > >>

OuttaControlCRO:
Sretno!  *tu*

tome:
Danijel, planovi su veliki vidim! Svaka cast. Drzim fige za realizaciju....

*tu* *šešir*

Danijel:

--- Citat: c2 - 06.05.2021. u 08:32:17 sati --- *gj*  *ritmika*  *ritmika*  *ritmika*  *gj*

Samo mi malo račanica:
 "uslijed čega promatrač na Zemlji povremeno može vidjeti područja iza istočnog, odnosno zapadnog ruba Mjesečeve ploče"
zvuči malo ravnomjesečarski  *zubo*

--- Kraj citata ---

Tako je to u novom hrvatskom, nema više diskova, sad su ploče. Osim toga, to pomaže da se ravnozemljaši privuku i pomisle da sam ja njihov. Dok shvate da su prevareni, već su se navukli na našu stranu i nema im više spasa. *zubko*

--- Citat: Zumbul - 06.05.2021. u 10:35:18 sati ---Bravo Danijel !  *pljesk* U astronomskom smislu uvijek je dobro imati neki plan. Premda i nasumicno “napucavanje” nije bez vrijednosti. Btw, kad govoris o libracijama Mjeseca treba spomenuti i fizicku libraciju, (ne samo opticke) koja se javlja radi nutacije mjeseceve osi.

--- Kraj citata ---

Hvala, evo dodao sam i nju. *tu*

--- Citat: lonewolf21 - 06.05.2021. u 15:09:05 sati --- *gj* *tu*

Ispravi opise pod 7 i 63.

*šešir*

--- Kraj citata ---

Da, od silnog tipkanja pobjegla mi pokoja slova. Hvala, ispravljeno. *tu*

--- Citat: tome - 06.05.2021. u 17:14:43 sati ---Danijel, planovi su veliki vidim! Svaka cast. Drzim fige za realizaciju....

*tu* *šešir*

--- Kraj citata ---

Imam zapravo dva projekta. Jedan je Mjesečevih 100, a drugi je... nemam još službeni naziv no snimat ću zviježđa i znamenitosti u njima. Tekstove je napisao Muhamed Muminović, a legende o zviježđima Željko Andreić, naravno prerađene i prepričane jer prava na njih ima Školska knjiga pa ih ne smijem prepisivati. :-)

Hvala svima, vidjet ćemo kako će to ići. Nadam se samo da neće završiti kao moj tinejdžerski projekt snimanja Mjesečevih mijena. Nikada ih nisam uspio snimiti sve. Uglavnom su izostale one zbog kojih sam se morao buditi nakon ponoći. *zubo*

Šegi:

--- Citat: Danijel - 06.05.2021. u 17:27:18 sati ---... a legende o zviježđima Željko Andreić, naravno prerađene i prepričane jer prava na njih ima Školska knjiga pa ih ne smijem prepisivati. :-)

--- Kraj citata ---

Ma nemaš problema, Žac će ti ispričat i napisat nove legende  :-D :-D :-D

Danijel:
Sam se ti sprdaj, ali on ima predivne legende. :-)

Evo, krećemo, prve tri Mjesečeve značajke. Njih sam imao snimljene otprije pa ih ne moram snimati ispočetka. *tu* Već ste ih vidjeli tu pa ih neću ponovo stavljati.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju