[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > SUNCE, MJESEC I POMRČINE

Mjesec 2021-08-18

<< < (3/4) > >>

Beorn:
Odlične fotografiije! Nisam još vidio Topaz na Mjesecu, ali pretpostavljam da je ovo dobrim dijelom njegovo djelo.
Može za usporedbu 1 fotos bez Topaza?

Njega ne volimo koristiti jer zna ubaciti neke svoje artefakte pa dobiješ stvari koje nisu stvarne. Ali moj komentar je više za DSO stvari. Baš me zanima kako to radi sa Mjesecom. Pls još jednom za usporedbu.

Neven:
Odličan Mjesec ali mrvu smanji Topaz efekt, baš se vide na nekim artifakti Topaza, više bi sugerirao Topaz Denoise 6 nego AI po tom pitanju čak bi rađe i šum nego artifakte ali snimke su odlične, jako dobar materijal.

AstroF:
Idemo redom pa ću trojici odgovorit jednom porukom!

ZUMBUL - Hvala na komentaru, montaža je uvijek ista EQ6-R Pro

BEORN   - Naravno da može, već danas ću objaviti jednu kako je ispala nakon ''stackinga'' bez ikakve dalje intervencije

NEVEN   - Hvala na komentaru i prijedlogu no Topaz Stabilize sam koristio zaista na minimumu pa mislim da bi artefakti od čega god da jesu ispali van i ovak i onak. Jer startna vrijednost
               mu je 0,2 pa do 1,0 a ja sam koristio u prosjeku 0,3 dakle minimum no nije loše obratiti pažnju i na to!

AstroF:
Beorn!
Evo kako sam i obećao original jedne od fotki!Jedino što nije original je
8 bitni mod jer je 16 bitni malo prevelik!

Beorn:
Hvala! Mislio sam samo prije Topaza da usporedim prije i poslije. Ovdje još imaš neki dio workflowa pa onda Topaz?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju