Autor Tema: Dronovi  (Posjeta: 3402 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• Glavni izvršni direktor istraživanja svemira u zvjezdarnici Apollo.
  • Administrator
  • Ariel
  • *
  • Spol: Muški
  • Svi smo mi jednom bili zvijezde! I opet ćemo biti.
    • Zvjezdarnica
Odg: Dronovi
« Odgovori #30 u: 10.08.2020. u 21:46:34 sati »
Donio mi ga je susjed s brda. :-)

E sada, dron je snimao let i prilikom havarije video se nije ispravno zapisao, odnosno završio. I sada imam mp4 video koji ne mogu otvoriti, a taj video bi pokazao što se točno dogodilo na tom letu, zašto je i gdje nestao. Znate li čime bih mogao pokušati "restaurirati" taj video zapis da mogu napokon vidjeti zadnje trenutke prije pada i zaključiti tu tajnovitu priču? *?*

Inače, dron je u svaršeno dobrom stanju, čak radi i baterija, svjetla bljeskaju, ima par ogrebotina i puknuo je nosač zaštite elise, no on je i ranije bio puknut pa sam ga lijepio jer nisam pazio pa mi je udario u zid. Preživio je zimu, kiše i vrućine. Mrcina se nije dala samo tako. *tu*

| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamere: Astrolumina QHY 5-II-c i ZWO ASI462MC planetary camera |
| Filtri: Baader AstroSolar i Baader UV/IR cut and Luminance | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 136 m. |
| ZVJEZDARNICA APOLLO | SVIJET FOTONA | FLICKR |

Offline Astrobobo

• Diona
  • Teleskop centar
    • Astrobobo web
« Odgovori #31 u: 11.08.2020. u 09:07:34 sati »
E sada, dron je snimao let i prilikom havarije video se nije ispravno zapisao, odnosno završio. I sada imam mp4 video koji ne mogu otvoriti, a taj video bi pokazao što se točno dogodilo na tom letu, zašto je i gdje nestao. Znate li čime bih mogao pokušati "restaurirati" taj video zapis da mogu napokon vidjeti zadnje trenutke prije pada i zaključiti tu tajnovitu priču? *?*

Probaj PiPP, nejga koristim kad hoću mp4 prebaciti u avi za Autostakkert. https://sites.google.com/site/astropipp/
http://astrobobo.net : http://recenzije.astrobobo.net : http://ekorasvjeta.net
Celestron EdgeHD 8", Pentax 105 SDP & 10x50 PCF WPII, Lunt 60mm, Celestron CGEM, Giro GR3, SBIG STL-11000, ZWO ASI 290MC, Nikon D5100 mod.

Offline blackhole

• Phobos
  • **
« Odgovori #32 u: 11.08.2020. u 09:15:57 sati »
Donio mi ga je susjed s brda. :-)

Inače, dron je u svaršeno dobrom stanju, čak radi i baterija, svjetla bljeskaju, ima par ogrebotina i puknuo je nosač zaštite elise, no on je i ranije bio puknut pa sam ga lijepio jer nisam pazio pa mi je udario u zid. Preživio je zimu, kiše i vrućine. Mrcina se nije dala samo tako. *tu*
Fajl nema "header" tj. zaglavlje,ako možeš uploadaj fajl negdje i pošalji link za skidanje možda se da ručno srediti ali ništa ti ne mogu garantirati.

Offline Danijel

• Administrator
  • Ariel
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #33 u: 11.08.2020. u 17:33:12 sati »
Probaj PiPP, nejga koristim kad hoću mp4 prebaciti u avi za Autostakkert. https://sites.google.com/site/astropipp/

Na žalost nije mi pomoglo. *jok* Možda ti budeš bolje sreće, najvjerojatnije sam ja, po običaju, nešto krivo radio. *he*

Fajl nema "header" tj. zaglavlje,ako možeš uploadaj fajl negdje i pošalji link za skidanje možda se da ručno srediti ali ništa ti ne mogu garantirati.

Evo ga ovdje pa možda netko nešto uspije. Obrišite ono .txt na kraju naziva filea i dobijete video imena hubsan_record_197011_858.mp4

Ima 298 MB. Javite uspijete li ga "oživiti". *mah*

| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamere: Astrolumina QHY 5-II-c i ZWO ASI462MC planetary camera |
| Filtri: Baader AstroSolar i Baader UV/IR cut and Luminance | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |

Offline blackhole

• Phobos
  • **
« Odgovori #34 u: 11.08.2020. u 18:00:11 sati »

Ima 298 MB. Javite uspijete li ga "oživiti". *mah*
Nema tu nikakvih podataka,298MB nula. *jok*

Offline Danijel

• Administrator
  • Ariel
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #35 u: 11.08.2020. u 18:16:47 sati »
To je sve što imam od tog video zapisa. Što je u njemu, nemam pojma. Čime bih mogao pogledati "ispod haube", u njegovom kodu?

Offline blackhole

• Phobos
  • **
« Odgovori #36 u: 11.08.2020. u 18:18:55 sati »
To je sve što imam od tog video zapisa. Što je u njemu, nemam pojma. Čime bih mogao pogledati "ispod haube", u njegovom kodu?
Skini HxD hex editor,s njim vidiš podatke u heksadecimalnom obliku.

Offline Danijel

• Administrator
  • Ariel
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #37 u: 11.08.2020. u 19:26:26 sati »
OK hvala na info, dobro je i to znati. *da* *tu*

Nego, nakon upozorenja da video nije video, dao sam se u analizu i zaključio slijedeće:

- Izvorni video je na Micro SD kartici.
- Kopiranje s nje nije radilo jer se javljala greška.
- Pomoću softvera kojega sam našao na webu, uspio sam iskopirati video na komp.
- Sve dalje sam radio s tim primjerkom videa.
- Sada sam se vratio na karticu i "provukao" ju kroz Win 10 opciju za provjeru i popravak grešaka. Ne znam zašto to odmah nisam napravio. *he*
- Pomoću programa Video Repair Tool sam popravio video i znate što? Uspjelo je! *hopla* *hopla* *hopla*
- Greška je bila na kartici, s nje se ništa nije dalo iskopirati dok ju nisam "popravio". (Desna tipka na karticu / Svojstva / Alati / Provjera pogrešaka)
- I sada vam predstavljam zadnje sekunde leta mojega drona, do trenutka 2-3 sekunde prije udara. Taj dio se nije snimio ali je pomogao da saznam što se dogodilo i gdje je završio. Kad budem razgovarao s čovjekom koji ga je našao znat ću 100% gdje je bio, no i bez toga se vidi da je završio u krošnji drveta. Taj dio sam zadnji vidio u video streamingu prilikom leta, trenutak prije nego je signal izgubljen:

Nemam pojma, dignuo sam ga, krenuo prema zapadu, letio je pored ceste i pojavile su se nekakve smetnje na monitoru. Pogledao sam ga bio je sitan, dao sam mu komandu da se okrene prema meni, letio je, došao u pravac prema suncu pa ga više nisam mogao vidjeti, nestala je slika na monitoru kontrolera, dao sam mu komandu da se penje, slika se pojavila tek toliko da vidim da leti ravno u krošnju nekakvog drveta, i to je bilo to. Nestalo je i slike, i signala, nije bilo ni GPS koordinata, zadnji podatak koji se vidio je da je bio na visini od 18 metara i 192 metra udaljen. Nemam pojma ni gdje se nalazio ni što se dogodilo. Najvjerojatnije je uletio u tu krošnju, polomio se i ostao visiti gore. Malo sam ga tražio ali to je nemoguća misija kad tražiš nešto toliko malo, a nemaš pojma ni gdje bi se otprilike mogao nalaziti. Razglasio sam po selu da mi je pobjegao dron pa ako ga netko nađe, nudim nagradu. No mislim da do jeseni, kad bude otpalo lišće nema šanse da ga netko nađe. A do tada će pokisnuti, oksidirati i postati neupotrebljiv. *bu*

I evo tog trenutka. *šok*

I tako, misterij nestale letjelice je napokon, nakon točno godinu dana - razriješen. *happy* *yes* *hopla*

Hvala puno svima vama koji ste mi pokušali pomoći! *ave* *care* *šešir*

Offline Acheron

• Važna osoba
  • Prometej
  • *
  • Lovi tamne fleke
    • Zvjezdopisi
« Odgovori #38 u: 11.08.2020. u 23:40:12 sati »
Skuco si se u drvo?

Offline Danijel

• Administrator
  • Ariel
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #39 u: 12.08.2020. u 00:23:01 sati »
Pa da, to je ono što sam zadnje vidio na ekranu kontrolera, krošnju drveta kako se približava. I nakon toga samo signal pozadinskog mikrovalnog zračenja temperature ~2,72 oK. :-)

Offline stipe

• Japet
  • **
  • gurač stakla
    • Mala astroamaterska stranica
« Odgovori #40 u: 02.05.2021. u 08:23:11 sati »
Pa da, to je ono što sam zadnje vidio na ekranu kontrolera, krošnju drveta kako se približava. I nakon toga samo signal pozadinskog mikrovalnog zračenja temperature ~2,72 oK. :-)

Dobro da si ti taj video uspio izvuci. Fileovi bez headera zahtjevaju malo kopanja po netu da bi nasao sto bolji softver za recovery. I da, zilava ti je mrcina od drona!  *tu*
Newtoni: 300mm f5.7 dobson, 150mm f8 dobson, homemade TS astrograf 152mm f4, Vega Ljubljana 140/1417; refraktori: Explore Scientific AR 152, Explore Scientific 127ED triplet APO, Explore Scientific 80ED triplet APO, mini Jaeger's 54/330, 90/800 eBayscope bino, Carton 80/528, Carton 60/1000, SS Shorty 80/400, Meade 60/360 ETX, "meopta" AD720; Zrak 56/800, homemade "Plavko" 56/800, Vega Ljubljana 45/700. Okulari: TS UWAN 16mm 82°, Gold line 6 i 9mm, te brdo homemade okulara 10-32mm. Homemade 1.25" okular turret, 2" dijagonale sa prizmom i zrcalom, 2x barlowi 1.25 i 2", Montaža: Skywatcher Synscan custom. Kamere: Omegon veTEC533C, Canon EOS 1100D, QHY5 mono. Filteri: Optolong L-Extreme 1.25" Objektivi: Meopta Belar 4.5/105, Meopta Anaret 4.5/90, 4.5/80 i 4.5/50, "rus" 3.5/50, PZO Mikar/S 4.5/55, Kit 18-55mm, Porst Super-Tele 3.5/200, Pentacon 2.8/135, Mamiya 2/50, Helios 2/58 i Flektogon 2.4/35. Dalekozori: Super Zenith 12x50, Tento 7x50, Bresser 20-60x60, 10x40 noname monokular