Autor Tema: NGC 7023 Iris maglica  (Posjeta: 486 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivo555

• Pan
  • *
  • Spol: Muški
  • Kolekcionar fotona
    • Flickr profil
Odg: NGC 7023 Iris maglica
« Odgovori #15 u: 16.09.2021. u 19:56:37 sati »
Odlična Štef. Ova na astrobinu mi je bolja od prve i zbog manjeg šuma, drugačijeg kolorita i malo tamnije pozadine.
Sad mi je to vrhunski. *pljesk*
Esprit 80 - F5, F4.25, Lacerta 72 - F6, F5.1
Samyang 135 T2.2
Zwo Asi183mm pro
Nikon D5300 H-alpha mod
Heq5 - Rowan mod
Picgoto montaža (Filip, Stipe i malo ja)
Astrotrac TT320X-AG, Eq3

https://www.flickr.com/people/ivicaj/

Offline Dag

• Važna osoba
  • Pan
  • *
  • čovjek iz budućnosti
    • fotograf
« Odgovori #16 u: 16.09.2021. u 21:03:00 sati »
Genijalna fotka! Strašno puno dima se vidi. Kada se gleda velika verzija, sitne zvijezde imaju podočnjake, možda zbog sharpanja? I malo su pogubile boju čini mi se.
Htio bih reći nešto oko šuma - ako ga ima previše, ok je da ga se proba maknuti, no malo šuma ništa ne smeta, čak mi godi taj jedan "prirodniji" štih. Dobra obrada je ona koja se ne vidi. Ponekad nastojanje da skroz ubijemo šum ili da nadoknadimo manjak rezolucije umjetnim sharpanjem, vodi u pretjerano vidljivu obradu i lijepa fotografija postaje prepeglana i neprirodna. To je samo moje razmišljanje i ne tiče se konkretno ove fotke, samo me inspirirala.  *puši*
Prodajem OFF AXIS guider velikog promjera koji ne vinjetira (ne zatamnjuje) rubove vašeg senzora.
Kamericu koju ćete koristiti za guiding, moguće je malo i pomicati pa tako i lakše pronaći adekvatnu zvijezdu za praćenje.
S obje strane ima iznutra navoj M 57.
Prizma se može spuštati ili dizati.
Dolazi s adapterom s M48 navojem, dosta tipičnim za razne adaptere za kamere.

Prodajem jer sam promijenio flattener pa mi više ne odgovara.

https://www.zvjezdarnica.com/astroforum/index.php?topic=2433.0

Offline Stefek

• Ganimed
  • Ništa nije predugo ako se dobro skrati
« Odgovori #17 u: 16.09.2021. u 21:23:13 sati »
Genijalna fotka! Strašno puno dima se vidi. Kada se gleda velika verzija, sitne zvijezde imaju podočnjake, možda zbog sharpanja? I malo su pogubile boju čini mi se.
Htio bih reći nešto oko šuma - ako ga ima previše, ok je da ga se proba maknuti, no malo šuma ništa ne smeta, čak mi godi taj jedan "prirodniji" štih. Dobra obrada je ona koja se ne vidi. Ponekad nastojanje da skroz ubijemo šum ili da nadoknadimo manjak rezolucije umjetnim sharpanjem, vodi u pretjerano vidljivu obradu i lijepa fotografija postaje prepeglana i neprirodna. To je samo moje razmišljanje i ne tiče se konkretno ove fotke, samo me inspirirala.  *puši*
Hvala Dag ,
Zvijezde sam malo smanjio , na račun bolje istaknute prašine. (EZ skripta u PI" ) . Nisam ništa drugo posebno radio na zvijezdama... "Originalne" zvijezde su ljepše, ali prlično ubiju detalje u prašini.
Ni meni osobno malo šuma ne smeta, no malo sam "ispeglao" kao kompromis na sugestije nekih puno iskusnijih i boljih kolega.
Slijedeća će biti bolja nadam se
Teleskop:  Celestron SCT EDGE HD 800;Focal reducer 0.7, SW Esprit 120; Askar FMA230 Regal M2 100ed ;  iOptron CEM70G,iOptron GEM28EC
Dvogled : Nikon 12x50
Kamere: QHY 268M, Omegon veTEC571 (ASI2600) Nikon D7200; Altair 178C ; ASI 174mini
Ostalo:Celestron OAG ; Telecentric Barlow 3x, Powermate 4x

Offline Teofil

• Pan
  • *
« Odgovori #18 u: 16.09.2021. u 21:24:20 sati »
Stefek,
pozitivno me provocira neobična plava boja središta u kontrastu sa okolnim oblacima hladnog materijala iz kojeg će u budućnosti nastati nove zvijezde.  *pljesk* *pljesk* *šešir* *šešir*
Najmoćnije riječi:   volim te,   oprosti,   opraštam ti

Offline Stefek

• Ganimed
  • Ništa nije predugo ako se dobro skrati
« Odgovori #19 u: 17.09.2021. u 20:45:26 sati »
Hvala još jednom svima na gledanju i komentarima. Čini mi se da su me Boski, Stipe i Ken svojim krasnim fotkama navukli na blatno-prašnjave objekte. *da*
Teleskop:  Celestron SCT EDGE HD 800;Focal reducer 0.7, SW Esprit 120; Askar FMA230 Regal M2 100ed ;  iOptron CEM70G,iOptron GEM28EC
Dvogled : Nikon 12x50
Kamere: QHY 268M, Omegon veTEC571 (ASI2600) Nikon D7200; Altair 178C ; ASI 174mini
Ostalo:Celestron OAG ; Telecentric Barlow 3x, Powermate 4x