Autor Tema: Mladenci i Mliječna staza  (Posjeta: 815 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr_Chili

• Phobos
  • **
Odg: Mladenci i Mliječna staza
« Odgovori #15 u: 06.08.2020. u 18:02:19 sati »
@Teofil, to su tvoje fotke?

Što se tiče gledišta iz astrofotografije, da, nebo je malo precrvenkasto, a djeluje mi i kao da je neki gradient filter prevučen (dosta nagli prijelaz između crvene i narančaste).

Što se tiče gledišta iz wedding/portretne/bilo koje druge fotografije - odlično je! Da ja za sebe ovakvu fotku dobijem, bio bih presretan. Uloviti ovako lijep kadar, uloviti mliječnu, 'natezati' mladence do ovdje, postavit ih, postavit flash, imat sve odlično eksponirano.... muka isusova, znam kako je teško ljude samo pridobit na nasmiješenu 'spontanu' fotku, a kamoli ovako nešto realizirati. A i iskreno, paše mi ovakva crvenkasta za ovakvu fotku.

Naravno, svako ima neki svoj ukus pa je logično za pretpostaviti da se neće svima s foruma sviđat ova fotka. Ovdje je najbitnije da si mladencima opravdao cijenu :D

p.s. kad ste se već dotaknuli muzike, jednak ukus mi imaju oni koji slušaju samo cajke i oni koji slušaju samo npr. metal. Ograničeni su na to jedno i ne mogu ih uzeti kompetentnima za neku širu raspravu o muzici. Slično je i kod fotografije.
« Zadnja izmjena: 06.08.2020. u 18:07:04 sati od Mr_Chili »
Pivo mora biti jedan od osnovnih rekvizita svakog astrofotkanja. End ov diskašn.

Offline Teofil

• Kalisto
  • Spol: Muški
« Odgovori #16 u: 06.08.2020. u 20:33:44 sati »
Mr_Chili, fotke mladenaca ispod Mliječne staze nisam snimio ja, nego profesionalni fotograf.
Ja sam otvorio temu i dodao linkove na takve fotke.

Slažem se s tobom o razlikama u ukusima, koji prije ili kasnije završi kao "razgovor gluhih".
I ovom prilikom ponavljam moj stav da pohvaljujem originalnost ovakvog fotkanja u svadbenoj noći.
Ako ovakve fotke vesele mladence i mnoge druge, dobili smo simpatizere astrofotografije i ljude koji će bolje razumijevati pojam svjetlosnog onečišćenja.
« Zadnja izmjena: 06.08.2020. u 20:38:59 sati od Teofil »
Najmoćnije riječi:   volim te,   oprosti,   opraštam ti

Knjiga:
Robert Torre:  Ima li života prije smrti?  (Media bar d.o.o., Zagreb 2018.)

Offline Danijel

• Glavni izvršni direktor istraživanja svemira u zvjezdarnici Apollo.
  • Administrator
  • Prometej
  • *
  • Svi smo mi jednom bili zvijezde! I opet ćemo biti.
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #17 u: 06.08.2020. u 21:03:51 sati »
... pohvaljujem originalnost ...

Tu nema ni "o" od originalnosti, a nije niti najbolje izvedeno. Ima bezbroj takvih noćnih fotografija koje oduzimaju dah. Možda je prvi u Virovitici koji je snimio takvo nešto ali tu prestaje i originalnost i kvaliteta viđenih snimaka. Kako sam rekao, mene nisu impresionirale.

U uloženi trud ne ulazim, to najbolje zna Matija koji ih je snimio. Mislim da je kvalitetan fotograf, ali za ovakvu "svadbenu astrofotografiju" će se morati puno više potruditi jer to nije lagano napraviti.
« Zadnja izmjena: 06.08.2020. u 21:05:54 sati od Danijel »

| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamere: Astrolumina QHY 5-II-c i ZWO ASI462MC planetary camera |
| Filtri: Baader AstroSolar i Baader UV/IR cut and Luminance | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 136 m. |
| ZVJEZDARNICA APOLLO | SVIJET FOTONA | FLICKR |

Offline Teofil

• Kalisto
« Odgovori #18 u: 06.08.2020. u 21:32:33 sati »
Nisam nikad kopao po netu tražeći fotke mladenaca pod Mliječnom stazom. Slučajno sam naletio na Matijine fotke i pohvalio sam originalnost ovakvih fotki. Dotične fotke mladenaca nisam glorificirao niti minorizirao ni tada niti to namjeravam ubuduće iz diskursa ukusa.
Iz istog razloga, neću komentirati fotke mladenaca koje si linkao, a koje su tebi "oduzele dah".  *mah*
« Zadnja izmjena: 06.08.2020. u 21:35:57 sati od Teofil »
Najmoćnije riječi:   volim te,   oprosti,   opraštam ti

Knjiga:
Robert Torre:  Ima li života prije smrti?  (Media bar d.o.o., Zagreb 2018.)

Offline Danijel

• Glavni izvršni direktor istraživanja svemira u zvjezdarnici Apollo.
  • Administrator
  • Prometej
  • *
  • Svi smo mi jednom bili zvijezde! I opet ćemo biti.
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #19 u: 06.08.2020. u 21:34:55 sati »
 *mah* *čslj*

| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamere: Astrolumina QHY 5-II-c i ZWO ASI462MC planetary camera |
| Filtri: Baader AstroSolar i Baader UV/IR cut and Luminance | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 136 m. |
| ZVJEZDARNICA APOLLO | SVIJET FOTONA | FLICKR |