[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > MONTAŽE

Napajanje montaže?

<< < (3/15) > >>

D o m a g o j:

--- Citat: Acheron - 19.07.2018. u 19:04:36 sati ---Imam ovakav 8Ah, 12V i mog GoTo-a Dobsona ganja bez problema dvije noći.
Zbog neko futureproofinga bi ti preporučio barem 50Ah
http://www.solarno.hr/katalog/19/agm-i-gel-baterije-hermetika/

--- Kraj citata ---

i ja imam baš taj (12V/8Ah/gel) kupljen u istom dućanu, za montažu više nego dovoljan, konkretno AVX pogoni najmanje 3 noći bez punjenja, više od toga se nisam usudio  *zubko*
koliko se sjećam dođe cca 160kn.

DamirZg:
Hvala svima na savjetima.
Na poslu sam posudio hermetik 12v 12Ah mali , LAGANI, crni vražičak izdržao je moje maltretiranje dobrih 10+ sati, a da je napon ostao iznad 12v,što je za moje potrebe dosta, tako da je kupljen isti takav model.

MrWorf imam ja doma rezervni auto-akumulator no to teško za teglit za moju kičmu.

MrWorf:
Ako je kićma u pitanju, to je onda druga stvar.

Beorn:

--- Citat: D o m a g o j - 20.07.2018. u 22:50:25 sati ---i ja imam baš taj (12V/8Ah/gel) kupljen u istom dućanu, za montažu više nego dovoljan, konkretno AVX pogoni najmanje 3 noći bez punjenja, više od toga se nisam usudio  *zubko*
koliko se sjećam dođe cca 160kn.

--- Kraj citata ---
Ovaj mali akomulatorić je super. Kod mene već 3 godine napaja montažu. Praznio se i punio popriličan broj puta.
No, ne garantiram da će motažu sa GoTo izdržati cijelu noć na 0 stupnjeva.

Za astrofoto trebaju daleko veći kapaciteti.
Oni iz Celestrona su baš simpa. Tek u specifikacijama pišu kapacitet. 86Wh= 7Ah. Za pogon montaže OK, ali skupo u odnosu na akumulatorić od 160kn

Jed2i:
Ja planiram nabaviti 2 li-ion baterije, svaka po 12Ah
Produžni kabel ću napraviti tako da mi baterije tokom snimanja budu u autu i nisu na hladnom.
Teleskop sa ccd kamerom (peltier na maksimumu) mi max troši 1.7A tako da ne bi trebao imati problema sa snimanjem
Cca 300-350kn trošak
Za silu mogu složit i auto punjač pa mogu i punit na terenu

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju