[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > DUBOKI SVEMIR

LBN 468 (neki je zovu i Dark Scorpion Nebula)

(1/3) > >>

Stefek:
Snimljeno 30.06 (vjetrovito) i 02.7 (super noć, bez vjetra ali ja idiot nisam onemogućio auto update na PC-u) i on je naravno napravio
Win update i restart 5 minuta nakon kaj sam legao spavati, tak sam izgubio 2 sata ..... bio bi manji šum ....
No kako bilo , 6 sati ukupno  ..... Ovo je područje blizu Iris maglice i bio bi krasan panel ..........

Tekeskop Esprit 80
Kamera : Omegon veTEC 571, 0C
Montaža GEMM28EC
Vodjenje : Ne , (samo enkoder u montaži)
Ekspozicija :119x180"

Puna rezolucija na AB-u

tome:
Odlična prašina Stefek!

*pljesk*

Za "samo" 6 h super se vidi!

Buba u uho; okreni svoj veći teleskop na gornji lijevi dio prasine. Tako se nalazi promjenjiva refleskijska maglica (poput Hubble Variable N), zove se Gyulbudaghian's N (valjda sam dobro napisao). Zvijezdu (PC Cep) si ulovio, nazire se i svijetliji dio (vidi se na ful rez), ali to bi trebalo većom fokalnom pokušati.

Ivica ZD:
Super mi je, odlićno!

Neven:
Fino ti je čist taj sjever.  *tu*

Nešto mi je sredina plavo ljubičasta a rubovi normalni. Kao da flatovi nisu dobro kalibrirani.

Sad se samo spuštaj dolje prema Irisu i napravi mozaik i bit ce za prste polizat.

Stefek:

--- Citat: Neven - 03.07.2022. u 19:58:04 sati ---
Nešto mi je sredina plavo ljubičasta a rubovi normalni. Kao da flatovi nisu dobro kalibrirani.

--- Kraj citata ---

Nisam ni radio flatove  *he*.... no cijeli je setup spremljen tak da bum probal slijedeći put ..
A i moja ulična vuče na plavo, a u prvom dijelu noći je objekt točno iznad stupa...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju