Okulari APM HDC- XWA 13 mm 100° za binoviewer/binoskop

Autor c2, 17.11.2022. u 23:22:11 sati

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

c2

Moja nova tiha patnja su navedeni okulari pa me zanima ako netko iskustva s istima jel bi se mogli iskoristiti u binovieweru/binoskopu?

Naime, imaju promjer 63mm pa bi teoretski stali jedan do drugoga ali ima li kakvih drugih ergonomskih ili sl. ograničenja za tu namjenu?

*šešir*
I go unseen.
All shall be revealed.

denis0007dl

Osobno sam ih koristio u mojim binoviewerima.

Vrlo impresivan doživljaj (WOW), ali gumice sa vrha se moraju skinuti, i glava totalno nabiti između samih okulara, da bi se vidjelo cijelo vidno polje (osobno mogu bez problema perifernim vidom doživjeti/vidjeti cijelih 100 stupnjeva u binovieweru sa njima).

Posebiti problem je u zimi i kad je hladno, gdje se okulari u par sekundi zamagle, i gdje su sami po sebi jako hladni, pa je neugodno prisloniti kožu na njih, a to moraš napraviti da bi vidio što više vidnog polja, tako da ništa od promatranja tada.

Nakon par mjeseci promatranja sa njima, rekao sam ne, i prodao iste.

BTW, u iste svrhe sam koristio i Ethos 13mm par, Ethos 8mm par, APM 3.5mm 110° par....sve prodao.
Ethosi su značajnije teži od APMa, tako da tu APMu dajem malu prednost, jer je cijelokupni setup u svakom slučaju pretežak.

LP
Denis

denis0007dl

Evo našao jednu sliku iz moje kolekcije, ali ima toga još negdje na Cloudynightsu sa binoviewerima LOL

tcf atm