[- ASTROFOTOGRAFIJA -] > OKULTACIJE, KONJUNKCIJE I TRANZITI

Pepeljasti Mjesec s konjunkcijom Venere i Marsa

<< < (4/4)

tome:
Teofil vrlo lijepi kadrovi, svidja mi se kompozicija  *tu* *da*
A za poticanje iskre razuma i znatizenje u tim mladim glavama moj naklon!  *ave*

Da malo dopridonesem naslovnoj temi, iako nema Mjeseca, prilazem snimku konjunkcije Venere i Marsa.

Iako je idealno vrijeme za snimanje biko dan prije, vremenske prilike to nisu dopustile.
Dakle udaljenost medju planetima je ona navedena prije.
Snimani su kroz Evoguide 50, kamera ToupTek 224, 10% najboljih slicica od 5000, ekspozicija 1,5 ms.

Teofil:
tome,
hvala ti za komentar snimki.  :-)

Tvoja okuugodna zbirna snimka izvrsno pokazuje pravu boju Marsa i Veneru koja nije posve okrugla. Idealno okrugla Venera (doduše prividno u blizini Sunca) bila je u gornjoj konjunkciji sa Zemljom 26. ožujka ove godine.
*tu* *pljesk* *šešir*

Na poziciju kraj mosta u mojoj ulici nekoliko puta u protekle 2-3 godine donio sam teleskop na dogovorena promatranja za prijatelje ili poznanike. Uvijek se dogodilo da su i slučajni prolaznici bili zainteresirani pogledati kroz teleskop.

Idući put ponijet ću i laptop i zeleni laser. Planetarijski program Stellarium uz povezne linije među sjajnim zvijezdama pojedinih zviježđa, može pokazati i slike zviježđa - medvjeda, labuda, orla, liru.... To je posebno zanimljivo najmlađima.

Stefek:
Teofil slika je opet jako lijepa, a za popularizaciju i trud s djecom, naklon do poda.  *šešir*

Teofil:
Stefek,
hvala ti za komentar.  :-)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju