[- ASTRONOMIJA -] > NAJAVE DOGAĐAJA

Pomrčina Mjeseca, 16.5.2022.

(1/4) > >>

Astrobobo:
Planira li tko gledati? Je, pred zoru je nezgodno, ali mislim da se isplati pokušati jer ćemo vidjeti par zanimljivih efekta - prvo, Mjesec će pred sam totalitet zalaziti za horizont i zbog optičke varke će djelovati oooogroman. Drugo, tada će i onaj mali osvijetljeni dio biti crvenkast, kao što je i Sunce crveno na zalasku. I treće, tko ima čist pogled prema horizontu gdje zalazi Mjesec i izlazi Sunce moći će vidjeti i Sunce i pun/pomračen Mjesec istovremeno, zbog atmosferske refrakcije  *pljesk*

Astro Lux:
A gdje je ta famozna lokacija za to uslikat bez oblaka uz perfektan pogled na istok i zapad  *zubko* ?

Danijel:
Ništa od toga, meni baš zalazi za Bilogoru u to vrijeme. *bu*

stipe:

--- Citat: Astro Lux - 11.05.2022. u 11:56:31 sati ---A gdje je ta famozna lokacija za to uslikat bez oblaka uz perfektan pogled na istok i zapad  *zubko* ?

--- Kraj citata ---

Covjece, tko bi rekao, sa ovim prognozama postali smo skoro kao Irska...  *zubo* :-D *rola*

Teofil:

--- Citat: Danijel - 11.05.2022. u 15:17:50 sati ---Ništa od toga, meni baš zalazi za Bilogoru u to vrijeme. *bu*
--- Kraj citata ---
Nazovi me radi razmatranja nekoliko mogućih rješenja izlaska na teren s raspoloživom opremom.  *kokice*

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju