Autor Tema: Pavel Klushantsev...RUSI brale RUSI!  (Posjeta: 460 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vger

• Europa
Pavel Klushantsev...RUSI brale RUSI!
« u: 08.11.2019. u 11:43:22 sati »
Pavel Klushantsev je jedan jako zanimljiv lik. Snimio je nekoliko zanimljivih dokumentaraca na temu svemira, Mjesec, Mars i ostale stvari. Na kraju mu je rezim dosao karijere i vise nije mogao snimati i raditi za ono za sto je bio stvoren.

Mjesec

Isjecak iz dokumentarno/edukativnog filma MARS...cisto da malo napali:)
Ovdje cijeli

Put ka zvijezdama.

Ovo je njegov poznat i koliko se sjecam jedini igrani film...Planet Bura...neke scene iz tog filma koristili su Ameri za par svojih....npr. Putovanje na prehistorijsku planetu. Dan danas ovaj film izgleda jako lijepo.

I ovdje dolje je dokumentarac. TO OBAVEZNO POGLEDATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

https://www.dailymotion.com/video/xthyi5

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Zadnja izmjena: 08.11.2019. u 18:26:23 sati od Vger »

Offline tsestan

• Phobos
  • **
  • Spol: Muški
Odg: Pavel Klushantsev...RUSI brale RUSI!
« Odgovori #1 u: 14.11.2019. u 15:46:55 sati »
Jesi na njega naletio na podcastu Antona Petrova? :-)
Dobson na razvlačenje, fensi torbica za okulare i auto s velikim bunkerom.

Offline bojan

• Ganimed
« Odgovori #2 u: 14.11.2019. u 23:08:32 sati »
Kao gimnazijalac progutao sam sav SF koji se mogao naci po knjiznicama...   Film "Planeta Bura" sam gledao nekoliko puta i pogledat cu ga opet ;)
Ovih dava sredjujem ono sto sam zapamtio iz  tih dana..
Ima jedan roman kojeg se prisjecam, ali nisam siguran ko je autor i kako ze zove...

Prica ide otprilike ovak:
Ekspedicija ide na Veneru,  dok su na putu posada otkrije slijepog putnika (zgodnu curu, Galina ili Galja?).
Na Veneri nalaze cudne zivotinje, ogromne kukce i nesto kao jednostanicne organizme ali velike da mogu progutat covjeka..
Curu je pokupio ogromni leteci insekt, ali ju uspiju spasiti.
Takodjer su nasli ogromnu pecinu punu ugromnih kukaca, sa svijetlecim  (radioaktivnim!!!) mineralima na zidovima..  mislim da su to skupili kao uzorke...

To je uglavnom to.
Znade li itko naslov i autora ove ruske space-opere?
« Zadnja izmjena: 14.11.2019. u 23:45:02 sati od bojan »
amater

Offline Frenki

• Ganimed
  • ex makijato
« Odgovori #3 u: 15.11.2019. u 16:06:35 sati »
 :-)
Maksutov 127...bresser 70/900
БПЦ:7x35,8x30,12x40,10x50,20x60,Carl Zeiss Jena 8x30,revue 20x80,TS25x100,...Nikon D3200

Offline Šegi

• Deimos
« Odgovori #4 u: 15.11.2019. u 16:56:57 sati »
Georgi Martinov, "Zemljina sestra", taj me je zapalio total... tamo negdje sredinom '70ih.

Ima izvora na wiki (zanimljivo, sad ne mogu pronaći link), ali ako treba spoilat jaaaako se dobro sjećam kraja  *da*
Btw, ako se dobro sjećam spominjao se i neki prethodni roman (ili nastavak?) koji je povezan sa tim, ali ga nikada nisam uspio pronaći  *bu*
« Zadnja izmjena: 15.11.2019. u 17:04:30 sati od Šegi »

Offline Vger

• Europa
« Odgovori #5 u: 15.11.2019. u 20:31:31 sati »
Jesi na njega naletio na podcastu Antona Petrova? :-)
Jok. Ne znam ko je taj? Nagutao sam se ja toga vec prije puuuno godina...jedino sto je jubito lijepa stvar, pa je sada lako naci ono o cemu sam samo citao po nekim tamo enciklopedijama.:)

Offline bojan

• Ganimed
« Odgovori #6 u: 15.11.2019. u 20:44:39 sati »
Georgi Martinov, "Zemljina sestra", taj me je zapalio total... tamo negdje sredinom '70ih.

Ima izvora na wiki (zanimljivo, sad ne mogu pronaći link), ali ako treba spoilat jaaaako se dobro sjećam kraja  *da*
Btw, ako se dobro sjećam spominjao se i neki prethodni roman (ili nastavak?) koji je povezan sa tim, ali ga nikada nisam uspio pronaći  *bu*

Martinov mozda, ali nije "Venera sestra Zemljina", imam je... mislim da je bilo ranije od 70-te
amater

Offline lonewolf21

• Važna osoba
  • Deimos
  • *
  • Spol: Muški
  • Carski forumski astroknjižničar
« Odgovori #7 u: 16.11.2019. u 17:46:28 sati »

Prica ide otprilike ovak:
Ekspedicija ide na Veneru,  dok su na putu posada otkrije slijepog putnika (zgodnu curu, Galina ili Galja?).
Na Veneri nalaze cudne zivotinje, ogromne kukce i nesto kao jednostanicne organizme ali velike da mogu progutat covjeka..
Curu je pokupio ogromni leteci insekt, ali ju uspiju spasiti.
Takodjer su nasli ogromnu pecinu punu ugromnih kukaca, sa svijetlecim  (radioaktivnim!!!) mineralima na zidovima..  mislim da su to skupili kao uzorke...

To je uglavnom to.
Znade li itko naslov i autora ove ruske space-opere?
Ovaj tvoj opis podsjeća me na nešto ali mislim da se radnja odvija na Titanu. Pročitao prije možda godinu dana, autor i naziv trenutno mi ne dolaze. No mislim i da je novijeg datuma.  *he*
There's a feeling I get when I look to the west,
And my spirit is crying for leaving.

45°13'01" N 17°44'28" E
SmogyBoy dobson 250mm ( rastavljen do daljnjeg ), Telrad finder
Hyperion 13mm, TSSP 20mm, TS Planetary HR 4mm, TS Barlow 1,5x-2x

Offline Vger

• Europa
« Odgovori #8 u: 18.11.2019. u 11:39:52 sati »
Kad smo kod Venere...ovo je jedan podosta zanimljiv film. Iako losiji od Planete Bura ima pri kraju puno zanimljivih vizualija. Vjerujem da ga je svaki posten geek vec gledao.

Offline Vger

• Europa
« Odgovori #9 u: 18.11.2019. u 11:56:18 sati »
A ovo ko nije gledo..topla, topla preporuka. Cisti klasik
Vrlo dobra ekranizacija knjige H.G. Wellsa i efekte je radio stari majstor Ray Harryhausen. (7 Sinbadovo putovanje, Jason i Argonauti, Borba Titana itd.:). Mjesec je ovje prikazan tocno na nacin na koji su ga zamisljali krajem 19 stoljeca. Divota za gledat...a ima i mozda par kadrova za koje bi se kladio da ih je ekipa iz 2001 odiseje posudila inspirirana ovim filmom.
« Zadnja izmjena: 18.11.2019. u 17:58:15 sati od Vger »