Autor Tema: Mjesec 2020.  (Posjeta: 249 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dude

• Phobos
  • **
Mjesec 2020.
« u: 02.02.2020. u 20:36:13 sati »
Ne vidim zbirnu temu za mjesec 2020. godine pa otvaram novu :)

Kupio sam prije nekoliko dana ZWO ASI 120MC-S pa sam ju jučer odlučio isprobati u kombinaciji sa svojim Mak 127 u vremenima između oblaka.
S obradom nisam nešto posebno zadovoljan, vjerujem da sam promašio postavke u FireCapture alatu, ali detalji mi se čine OK.
Stacking sam napravio kroz RegiStax, a boje sam malo korigirao kroz Photoshop.

Offline Gobart

• Kalisto
  • Spol: Muški
  • Soli Deo Gloria.
Odg: Mjesec 2020.
« Odgovori #1 u: 02.02.2020. u 22:55:49 sati »
Čestitam na novoj kamerici!  *pljesk*
Izgleda jako dobro za početak. Mislim da bi bilo dobro kad bismo mogli vidjeti te postavke za koje kažeš da si ih promašio jer bismo ti mogli dati neke kvalitetnije savjete. Imam istu takvu kameru i dosta iskustva u snimanju pomoću nje.
Mislim da si stavio preveliki gain. Ja ga nastojim držati što niže. Bitno je i kako ti izgleda histogram tijekom snimanja - ne bi trebao biti do kraja desno, ali niti prekratak. Firecapture sprema sve te podatke u log file pa bi možda bilo dobro da pošalješ taj file da vidimo parametre snimanja.
 *gj*
Mala vrtna zvjezdarnica "Nebeska vrata" Čakovec, Explore Scientific 152mm F/4.8 Maksutov-Newtonian ("Levy Comet Hunter"), HEQ5 Pro Synscan, ASI120MC-S, Nikon D5500, Nikkor 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR, Zeiss Sonnar 300mm F/4 MC, Zeiss Flektogon 50mm f/4, Vixen 15x80 dvogled.

Offline dude

• Phobos
  • **
Odg: Mjesec 2020.
« Odgovori #2 u: 03.02.2020. u 11:40:52 sati »
Hvala ti.

Bilo bi mi drago kada bi pogledao log i sugerirao što sam fulao. Šaljem dva loga u prilogu :)
Pokušao sam istu večer napasti i Veneru, ali nemam ništa za pokazati osim bijele mrlje na crnom platnu  *he*