Autor Tema: Heart and Soul widefield  (Posjeta: 150 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ken822

• Ganimed
  • Samoborski japanac
    • Astropivo
Heart and Soul widefield
« u: 17.09.2020. u 21:32:06 sati »
Evo sa drugi setup isti noc kao m31.

Vec 3 godine fotkam ovaj kadar, problem je pogotovo za widefield tu su previse zvijezde. I još nisu bas tamne, pa to ubije maglicu.
Ovaj put sam fotkao sa optlong eXtreme filterom prvi noc, znaci taj filter moze smatrati kao narrowband ( pusta Halfu i OIII 7nm ).
Pa imam super detalje maglice i zvijezde ostre. Samo boje nisu kak treba.

Drugi noc sam fotkao broad band, dakle bez posebni filter ( samo IR/UV cut ). I imam puno napuhane zvijezde, i maglica minimalno.. Ali imam boje kak treba.

U obradi sam prvo napravio obradu broad band fotku kao inace, i onda sa filterom probati sto slicnije da bude boje maglice.
I onda sa starnet++ odvojiti samo narrowband maglicu.
Isto radim satarnet++ u broadband sliku, tu uzmem samo zvijezede, i onda sa pixmath dodam broadband zvijezde u narrowband maglicu.

Rezultat je vise manje kak sam ocekivao, mislim da imam sad postenu fotku za ovaj kadar.

Link za full rez : https://astro.beer/wp-content/uploads/2020/09/has2.jpg

Mjesto – Krivaja
Teleskop – Samyang 135mm
Montaža – SW-AZGTi
Kamera – ASI294MC
Filter – Optlong eXtreme,
Ekspozicija ( 180(s) x 150 sa filterom, 180(s) x 130 bez filtera, Dark da, Flat ne)
Teleskop :  Esprit 100, SW 150/650 Newton, Celestron C6
Objektivi : Samyang 135 f2.0
Montaza : Heq5 Pro / AZ-GTi / StarAdventure
Komputer : ASIAirPro x 2
Kamera: ASI 294MC Pro / Canon 60D Mod / Pentax KP

Offline Jed2i

• Europa
Odg: Heart and Soul widefield
« Odgovori #1 u: 18.09.2020. u 00:44:21 sati »
Nekako mi muljavo djeluje...
Napravio sam deconvolution na tvojoj fotki pa pogledaj rezultat, mislim da je malo bolje : https://www.dropbox.com/s/r5uuo4p3uonbxyq/has2-decon.jpg?dl=0

Offline Dag

• Važna osoba
  • Ganimed
  • *
  • Spol: Muški
  • čovjek iz budućnosti
    • fotograf
« Odgovori #2 u: 18.09.2020. u 16:10:47 sati »
Izgleda mi jako dobro. Neke zvijezde imaju halo. To je od kombiniranja dvije fotke?
Prodajem astrograf, karbonska cijev 20 cm, f8, Ritchey Chretien https://www.zvjezdarnica.com/forum/index.php?topic=9661.0

Offline ken822

• Ganimed
  • Samoborski japanac
    • Astropivo
« Odgovori #3 u: 18.09.2020. u 18:37:19 sati »
Citat:
Napravio sam deconvolution na tvojoj fotki pa pogledaj rezultat, mislim da je malo bolje

ah znas, deconvolution treba raditi dok je fotka linearna... a valjda u process se malo zamuti. To valjda kad pojacam signal slabi dio crvene maglice...

Citat:
Izgleda mi jako dobro. Neke zvijezde imaju halo. To je od kombiniranja dvije fotke?

Taj noc je bilo jako vlage, pa mi je valjda malo zamaglilo lece.. pretpostavljan
Teleskop :  Esprit 100, SW 150/650 Newton, Celestron C6
Objektivi : Samyang 135 f2.0
Montaza : Heq5 Pro / AZ-GTi / StarAdventure
Komputer : ASIAirPro x 2
Kamera: ASI 294MC Pro / Canon 60D Mod / Pentax KP