[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

Koji Dslr za početnika astrofotografije bez teleskopa

(1/10) > >>

Sky:
Pozdrav ,
gledam vaše astrofotografije bez teleskopa i uživam pa bih vas zamolio za pomoć.
Imam 3700 kn i želim uzeti DSLR fotoaparat za astrofotografiju bez teleskopa.
Volio bih probati i ovo sa munjama :)
prije dvije godine sam imao polovni Canon Eos... nešto, ne sjećam se točno.

isplati li mi se za moje potrebe kupiti recimo :
Nikon D3400 + AF-P 18-55VR Black KIT DSLR digitalni fotoaparat i objektiv AF-P DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR
Dali model u tom cjenovnom rangu može dati sliku kakve vi stavljate zadnjih mjesec dana u rubriku "astrofotografija bez teleskopa" ?

I još ako netko zna što znači sa VR i bez VR ? Što bi meni bolje odgovaralo.
Ukoliko netko zna bolji fotoaparat za te novce koje imam slobodno recite.
Stativ imam.
 *tnx*

MrWorf:
Taj Nikon se nije pokazao kao nešto dobar, dosta šuma na senzoru bar koliko sam ga ja probao. Predlažem ti Canon 1300D, novog za tu lovu  možeš nabaviti ako ga još ima a s time da Magic lantern za njega samo što nije izašao. Magic lantern otključava još masu opcija što takvi fotoaparati po defaultu nemaju a najbitnija opcija za astrofoto i hvatanje munja je intervalometar.

Sky:
Hvala na odgovoru.
Ima u Canosa-i za 2800 kn .
Stvarno je taj bolji iako je dosta jeftiniji ?
Dali taj sa ovim objektivom je OK ?
Canon EOS 1300D + 18-55 DC III DSLR digitalni fotoaparat + objektiv 18-55 F3.5-5.6

Sky:
i ima sa dva različita objektiva:
objektiv: EFS 18-55 DC
objektiv: EFS 18-55 IS  ( 300 kn skuplji )

bojan:

--- Citat: Sky - 10.09.2018. u 22:59:18 sati ---i ima sa dva različita objektiva:
objektiv: EFS 18-55 DC
objektiv: EFS 18-55 IS  ( 300 kn skuplji )

--- Kraj citata ---
IS nije potreban za astro fotografiju.. a nije ni za obicnu sa tim fokalnim duljinama.

Stari FD objektivi znaju bit odlicni (vidi temu o tome), a niti razni Zenit-i i Pentax-i sa M42 navojem nisu uopce za odbaciti.. .treba samo nabavit adapter (ebay, 2$) i to je to.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju