Autor Tema: Servis montaže  (Posjeta: 62 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jed2i

• Deimos
Servis montaže
« u: 13.01.2019. u 18:09:29 sati »
Astroslikari :)
Gdje servisirate montaže?

Danas sam mijenjao mast na svojoj montaži i malo podesio worm gear.
Ja recimo veliku većinu toga mogu napraviti sam ali me interesiraju iskustva onih koji šalju montaže ili teleskope na servis....

Isto tako, ako radite sami, koje mašćobe su vam se pokazale najbolje za montaže?
Ja sam isprobao par opcija....teflonska, više varijanti grafitnih, silikonska....
Najbolja mi se pokazala Aeroshell 33ms, definitivno najbolja i najskuplja opcija :)

Prije cca godinu dana, možda malo manje, sam za svoju montažu kupio bolji worm gear
Agonija je počela kad je ioptron poslao dobar worm gear i pogrešne ostale dijelove :)
onda sam postojeće dijelove morao bušiti, da worm gear prolazi kroz njih....drugi dio agonije su njihove upute, a treći dio je izbor masti, sugerirali su mi teflonsku s kojom nikako nisam bio zadovoljan (stari neprecizniji worm gear je imao manju grešku od novog)
Ne znam zašto su sugerirali teflonsku kad montaža nije došla sa takvom al ajde....poslušao sam ih

Nakon toga, probao sam moly mast, i to je bilo bolje ali sam i dalje eksperimentirao pa sam uzeo ud Ine LIS MOS EP 2 i to je bilo još bolje
Čitao sam malo strane forume i dobar dio ekipe preporuča Aeroshell 33ms
Neko vrijeme ju imam na montaži i to je fakat prava stvar, super se ponaša i ljeti i zimi
Skupa je, ali budući da se na montaže ne stavlja puno mašćobe, kupiš jednu i imaš dugo.