Autor Tema: Problem sa motivacijom, anyone ? :)  (Posjeta: 1688 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline yellowdwarf

• Phobos
  • **
  • Spol: Muški
Odg: Problem sa motivacijom, anyone ? :)
« Odgovori #30 u: 19.06.2019. u 11:43:57 sati »
Moja motivacija je praktično nestala kad sam shvatio da ću ako nastavim s tim hobijem (astrofotografija) izgubiti zdravlje. Naime, ponekad se znalo dogoditi da snimam 3 dana zaredom do skoro 4h ujutro i onda idem na posao. Problem je što se nisam mogao oporaviti na vrijeme pa su se posljedice osjećale danima iza toga što je u mojoj profesiji vrlo nezgodno.  Nažalost, ispada da je drastično pogoršanje neba došlo kao naručeno...

Offline Danijel

• Glavni izvršni direktor istraživanja svemira u zvjezdarnici Apollo.
  • Administrator
  • Atlas
  • *
  • Svi smo mi jednom bili zvijezde! I opet ćemo biti.
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #31 u: 19.06.2019. u 15:43:41 sati »
A znam da je tema "zagorila" svejedno.... mislim da sa 40+ godina u amaterskoj astronomiji mogu reći nekoliko rijeći o zasičenju :) Je, imao sam ga, ne jednom, često sam "šetao" od jedne vrste opažanja ili snimanja do druge.

Da utješim sve, moje prosječno vrijeme opažanja je oko sat vremena, obično odmah nakon sumraka. Ako je toplo, onda možda i malo duže. Kad mi se zaista ništa ne dela, ostavim skop na miru, legnem u stolac i buljim u nebo, brojim avione, satelite, meteore, ptice, što god... ponekad zgrabim i mali dvogled. I da, sam sam, neko je dobro rekao, dobro društo vrijedi jako puno.

Dakle, da ne ken**** preveč, ukratko, kad mi se gleda, gledam, kad mi se snima, snimam, kad mi se ništ ne dela, delam baš to. I ne grizem se :) Znam da bu me opet primilo, kad-tad...

I, većinu toga delam iz šupe pokraj kuće jer mi se ne putuje nikam :)

Pozdrav svima,

ŽAC

Takijaisto. *da* *pljesk*

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 136 m. |
| ZVJEZDARNICA APOLLO | SVIJET FOTONA |

Offline Adri

• Phobos
  • **
« Odgovori #32 u: 20.06.2019. u 12:18:22 sati »
Otputovati negdje gdje je odlicno nebo/negdje egzoticno je najbolji nacin da se vrati motivacija.
Dvogled je cesto sasvim dovoljan .

Offline Zeleni_Zub

• Deimos
« Odgovori #33 u: 24.06.2019. u 23:04:00 sati »
Ja sam jos uvijek frisak u svemu tome pa me vedro nebo izvuce napolje bez obzira na sutrasnje obaveze
Evo upravo su se oblaci razbjezal, nema mjeseca i stvarno sam sretan sto sam konacno kupio teleskop pa mogu uzivati u necemu sto me bas zanima   *zubko*
Teleskop: SW 150/750 EQ3
Dvogled: Made in China 7x50
Okulari: ES 82° 8.8mm, ES 62° 5.5mm, GSO plossl 32mm, SW Plossl 6.3mm, SW Super 10mm, 25mm, GSO 2x Barlow, SW 2x Barlow