[- ASTRONOMIJA -] > ASTRONOMSKI SOFTWARE

stakiranje

(1/4) > >>

Andy:
Ljudi, koji je program najbolji za stakiranje slika?
kojim programamom više slika istog objekta stakirati i spojiti u jednu??

TNX

Krun0:
Ja još uop?e nemam iskustva s tim,pa ovo shvati kao još jedno  pitanje" koji je najbolji?".
Ina?e sam si skinuo Registax i probao na obi?nim slikama po ku?i,
primjeti se da je slika s manje šuma,svjetlija i oštrija.
Vjerojatno je Astrostack najbolji /besplatni  no to još nisam stigao probati.
Bilo bi dobro da se javi tko je stvarno ve? nešto s tim radio.

Andy:
ja sam radiomalo  u registax-u (ne profesionalno), ali nije mi baš išlo :o( bolje mi ide kada slu?ajno nešto napravim, nego kad idem zapravo raditi! :(

možda je i greška u tome što nemam pra?enje! :(

Krun0:
Bez pra?enja hmm?
Mislim da se program mora dosta potruditi da kompenzira nepra?enje i ako to
ne ispadne idealno (ako referentne to?ke nisu stabilne) onda rezultatu bude lošiji od inputa................
Ja trenutno radim na izradi pra?enja (to bi moglo potrajati),prije ne bi ni pokušavao,
 ina?e prilagodio sam jednu kameru (na žalost crno-bijelu)-za mjesec je super-ostalo nisam još probao,baš me zanima s ?ime ti snimaš i mogu li dobiti koji kratki materijal
da ja probam, dok ne snimim nešto svoje.

BTW   ako i nešto uspijem snimit bit ?e me "sram" to staviti u galeriju,tamo dominira
C-8 a tu nema konkurencije.

Što zna?i "neprofesionalno" ?

Danijel:

--- Citat: Krun0 ---BTW   ako i nešto uspijem snimit bit ?e me "sram" to staviti u galeriju,tamo dominira
C-8 a tu nema konkurencije.
--- Kraj citata ---

Eh, tu se ne slažem, nije uop?e bitno kakav je teleskop, važno je da se tebi ta slika svi?a i da je želiš pokazati i izložiti. U protivnom, ne bi bilo niti jedne slike jer se ne možemo mjeriti sa profi teleskopima i opremom, a bogme ni sa HST!  :shock:  Dakle, imaš li sliku na koju si iz bilo kojeg razloga ponosan, zadovoljan njenim izgledom ili bilo što drugo, slobodno ju stavi u galeriju. Ima tamo puno slika koje nisu ra?ene uz pomo? C8. Svaka od njih ima svoju pri?u  8)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju