[- ASTRONOMIJA -] > PRAKTIČNA ASTRONOMIJA

Tko je vidio Crvenu pjegu..

<< < (2/4) > >>

Acheron:
Copernicus se super vidi.  Svaka ?ast, pove?anje je samo 50x a uspio si zabilježiti hrpu detalja u samom krateru

Krun0:
hmmm...mislim da je povecanje 50x1.5 = 75  i zoom 4x na kameri koje sam zaboravio spomenuti....pa je to oko 300x ekvivalent...jos se da malo izostriti to je na brzinu procesirano...............inace mjesec je jucer bas pokvario situaciju,a htio sam promatrati prolaz kometa  pokraj M57 no tako je to.

imam jos i Plato ali on nije tako dobar.....

Danijel:
Je Kopernik je zaista lijepo ispao. Meni je Mjesec posebno zahvalan za promatranja, puno detalja, igre svjetla i sjene, pa kada je zrak miran i uvjeti dobri, znao sam uzeti ve?e pove?anje i lijepo "šetati" od kratera do kratera... dok sam imao teleskop(?i?) :shock:

Acheron:
Ja sam prije bio ljubitelj Mjeseca ali sam u zadnjih godinu dana postao veliki DSO fan.
Kako ja polako postajem sve ve?i DSO fan tako mi Mjesec sve više postaje neprijetalje jer mi mjese?ina barem 10 dana mjese?no onemogu?ava u iskorištavanju punog potencijala teleskopa. Ja sam ljubitelj galaksija, maglica, otvorenih i kuglastih skupova.

HrAstro:

--- Citat: Acheron ---Ja sam prije bio ljubitelj Mjeseca ali sam u zadnjih godinu dana postao veliki DSO fan.
--- Kraj citata ---

Ja sam ljubitelj mjeseca, i planeta tek i još pokoje sitnice koje mogu iz zg.-a vidjeti :(
No, Acheron.. kada mi do?e novi scope, a kako nisi ni daleko od grada, mogli bi ga zajedno isprobati :D.. do tada ?e i toplije no?i biti

Naravno, ko god ho?e je pozvan!!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju