[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > KAMERE

Korekcija boja!!

(1/1)

HrAstro:
E, ovak!
Kupil ja foti?, snimam M8.. pogledam rezultat i "Jebemu miša, pa to trebalo bit ?rleno kaj ferrari.. a ovo ruži?asto ljubi?asta"
E, nemre to tak!!

uglavnom ?itao ja o toj tematici ovdje, http://www.allaboutastro.com/Articlepages/digitalSLRSvsCCDs.html
jebemu i IR filtar.. e, a ja nemam sad tolko love da bi samo tako se bacio na rasklapanje foti?a.. a i nebi baš sve štimalo za svakodnevno fotkanje

Ono kaj bi zamolio jest da filip fotka neki crveni objekt tipa M17 i to sa 300d, bez filtera (si rekao da ga možeš skinuti)
E, a onda bi ja isto napravio i usporedio.. to tako da znam napraviti deemfazis signala
to ?isto da vidim kako rezultati na kraju ispadnu.. znam da nebu baš neki rezultati, al svejedno

ina?e, na faksu sam razgovarao sa jednim profesorom o mogu?im rješenjima.. ijdem kod jedne profe iz opti?kih komunikacija pa da izmjerimo karakteristiku IR filtra (ak bu moglo), pa da se onda softwerski maksimalno, do neke granice, to koregira

Acheron:
pa koristi trikove
napravi odvojene eksponaže u plavoj i zelenoj u trajanju od cca 5 minuta i na to stackiraš eksponažu u crvenom od 7 ili 10minuta

HrAstro:
ne valja to rješenje.. time opet ne dobijem pravi omjer RGB.. to prvo!
a drugo, jedan dio spektra crvene budem dobio prejak, a drugi bude opet prigušen
zato trebam što to?nije da mogu poja?ati ono prigušeno tak da bude funkcija što ravnija za kompletan spektar
zapravo samo do neke mjere da ne budem poja?avao šum A/D pretvorbe (ne govorim o hot pixelima i high iso noise jer se to da u velikoj mjeri sanirat)

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju