[- ASTRONOMIJA -] > ZVJEZDARNICE I PLANETARIJI

Građevinska dozvola

(1/20) > >>

orion69:
Ako se odlučim na gradnju zvjezdarnice u dvorištu, 3x3 m, visine oko 3.5m, sa pokretnim krovom, zidovi od cigle....    treba li mi građevinska dozvola????

Ljudi koje sam pitao, kažu da je donesen novi zakon koji govori da se za takve objekte mora dobiti građevinska dozvola koja je navodno sama po sebi besplatna, ali je za nju potreban projekt (za koji ne znam smijem li ga sam izraditi ili mi treba usluga arhitekta), geodetska mjerenja, valjda i neki dodadtni papiri, a sve se to plaća.
Ima li netko informacije koliko bi otprilike koštalo dobivanje građevinske dozvole ako je potrebna?

Zocky:
Možda najbolje da se obratiš nadležnim službama sa upitom da li je ili nije potrebna dozvola.
Da te ne bi poslije neki sused pilio kako mu to smeta jer mu radi sjenu, zrači u njegovu spavaču sobu i sl.

orion69:

--- Citat: Zocky - 01.02.2012. u 00:05:02 sati ---Možda najbolje da se obratiš nadležnim službama sa upitom da li je ili nije potrebna dozvola.
Da te ne bi poslije neki sused pilio kako mu to smeta jer mu radi sjenu, zrači u njegovu spavaču sobu i sl.

--- Kraj citata ---

Hoću, svakako...

Danijel:
Mislim da za sve ono što nema temelj, ne trebaš nikakvu dozvolu.

Sabina:
Pokušaj se pronaći u ovom pravilniku:

Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima (NN 021/2009)
Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o jednostavnim građevinama i radovima (NN 057/2010)
Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o jednostavnim građevinama i radovima (NN 126/2010)
Pravilnik o izmjenama i dopunama Pravilnika o jednostavnim građevinama i radovima (NN 048/2011)

Nisam sve čitala, ali nabrojano je dosta manjih građevina, pa se možda nađeš negdje.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju