[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > IZRADA I MODIFIKACIJA ASTRONOMSKIH INSTRUMENATA

Modifikacija 50/650

<< < (4/4)

HrAstro:
e.. danas nisam imao kaj raditi (zapraf jesam, al eto :D )

Malo sam se posla ulovio.. uglavnom, na slici dolje su rezultati!
Kaj sam radio?
Iz fokusera sam izbio korektivnu le?u (to su oni komadi?i kraj ostatka cijevi).. e zašto ostatak cijevi? Kako sam maknuo korektivnu izgleda da se malo promijenio dužina na kojoj fokuser radi.. pa sam otpilio dio cijevi i premjestio fokuser malo više.
Fokuser je ostao originalni.. al je ovaj 1'', pa sam napravio adapter da može prihvatiti 1.25'' okulare
Moram još staviti jedan šeraf na adapter, da nebi, upppsssss, ispao okular! :D

Isprobao sam ga sa okularom SP 32mm (baš je na slici), 25mm širokokutnim.. i dobro radi! :D
SP 9mm i 6mm daju dosta usko vidno polje, al se da fokusirati ok!

Još kaj bum napravio na njemu jest prefarbao ga (je siro?e sav izgrebani), i iznutra matirao! Fokuser treba otvoriti i malo masti staviti

Kada mi i teleskop do?e, bum zmislio kako ga namontirati gore kao guidescope.. al prvo da vidim prsteni od celestrona i kak bu to sve mogu?e izvesti

Jedva ?ekam ve?eras da ga sprobam na M57 bar  [44*
A dobro, bum valjda vidio Jupitera

Ak ništ drugo, bu ?ist solidno za mjesec!!!

Danijel:
Zgodno si ti to napravio, no promatrati s time je ravno položaju snajperista, moraš ležati kraj njega, a ako te vide susjedi, nemoj se iznenaditi ako ti pošalju specijalce, a u novinama iza?e naslov "Uhi?en terorist-snajperist"  :twisted:

HrAstro:

--- Citat: Danijel - 15.06.2006. u 20:20:01 sati ---Zgodno si ti to napravio, no promatrati s time je ravno položaju snajperista, moraš ležati kraj njega, a ako te vide susjedi, nemoj se iznenaditi ako ti pošalju specijalce, a u novinama iza?e naslov "Uhi?en terorist-snajperist"  :twisted:

--- Kraj citata ---

To buš ti sudjelovao u toj policijskoj akciji godine :110:

HrAstro:
e, sada sam malo gledao jupiter! joj, puko mi vrat.. premda sam teleskop stavio na stol! Uglavnom, od mjeseca ni m.. jupiter je fino okrugao nije elipsasti tipa da je optika defektna, na trenutke mi se u?inilo da vidim pojas, dva! malo bi uspravio vrat i ?im bi krv ponovo prokolala vratnim žilama do mozga pojasevi bi nestali (halucinacije valjda :D).. vidi se lagani halo!
za mjesec bi teleskop mogao biti ?ist ok! isto tako nekom klincu da skuži saturnov prsten

a da taj teleskop posluži za ru?no vo?enje kroz osvijetljeni okular? ne znam!
kada odem izvan grada bum vidio dal se može koja svjetlija zvijezda uo?iti kroz malog moga teleskopa
a za vo?enje webkamerom.. nema šanse brijem.. možda ak nanišanim na vegu :D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju