[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > IZRADA I MODIFIKACIJA ASTRONOMSKIH INSTRUMENATA

Modifikacija 50/650

<< < (2/4) > >>

HrAstro:

--- Citat: Krun0 - 28.05.2006. u 19:53:56 sati ---Da bio bi dobar guide scope,za novi skop i novi aparat...trebas samo okular s nitnim križem ........sad ne znam baš u kakvom ti je stanju tubus i da li ti se sve to isplati...no ako ti neko izradi adaptor da ga mozes staviti umjesto findera na novi skop......mogao bi ga iskoristiti.......ide li do 70x ?

--- Kraj citata ---

sve je manje, više Ok! al fokuser definitivno ne valja... i kažem, prihva?a tek '' okulare i imam jedan plasti?njak koji je kao "zoom okular"
njime sam ostavarivao  cca. 35x pove?anje.. manje, ili više nisam išao.. montaža je isto katastrofalna
trebalo bi napraviti fokuser, i dijagonalno zrcalo
brijem da je 8x50, originalni tražioc uz scope puno bolji

Krun0:
Možda 8x50 je kvalitetniji ,ali za vo?enje kod fotografiranja trebaš ve?a pove?anja,koja bi se s 50 f/13 mogla posti?i...ako je objektiv dobar....isprobaj sa 10mm EP ,ako ga možeš nekako pripasati....

Todor:

--- Citat: Krun0 - 29.05.2006. u 09:43:40 sati ---....isprobaj sa 10mm EP ,ako ga možeš nekako pripasati....

--- Kraj citata ---

Bah ?ini mi se da je glavni problem to što nema više niti jednog kvalitetnijeg okulara. Da imaš OK okular, onda ga ru?no uvla?iš-izvla?iš iz cijevi da bi fokusirao pa barem možeš procijeniti kvalitetu objektiva i da li se uop?e isplati mijenjati nešto. Možda kada Krun0 razbije svog Olympusa na kojeg je tako kivan zbog krivo dimenzioniranih prizmi, da ga probaš nagovoriti da prije tog sve?anog razbijanja odšarafiš okulare?  :lol: :lol: :lol:

Todor

Beri:
Olympusova najslabija tocka su prizme....
Ako se dvogled rastavi, te naprave npr 2 trazioca, kvaliteta slike je puno bolja. Pincussion i sferna aberacija naravno, ostaju...

Krun0:
Ne budem ništa razbijao jer sumnjam da ?e netko iz Olympusa dolaziti u Hrvatsku [65*.....a mogu dobiti od susjeda 300 kn.......ina?e imam koji PL viška ako treba..... :mrgreen:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju