Autor Tema: Nova Zvjezdarnica  (Posjeta: 20101 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
    • Zvjezdarnica
Nova Zvjezdarnica
« u: 01.10.2011. u 22:01:40 sati »
Evo, da vas izvjestim, danas sam ugovorio izradu nove Zvjezdarnice, novog portala koji će biti izrađen po najnovijim standardima i tehnikama :hopla:

Biti će rađen u Ajaxu i imat će novi dizajn, sasvim drugačiji od ovog sadašnjeg. Osim toga, imat će sve vlastite servise, a to znači da će neke stvari otići u povijest. Astronomska slika dana i trenutna AstroGalerija također, što znači da sve vaše fotke koje su gore će se morati ukloniti jer nisu kompatibilni s novim sustavom. Sve ide novo. Od starih servisa ostaje samo AstroForum. Stoga ću trebati vašu pomoć. Riječ je o novom sustavu fotogalerije koji će ujedno biti iskorišten za novu sliku dana, znači sve fotografije koje budu bile u njoj biti će kandidati za sliku dana. Stoga budite vrijedni i pripremajte svoje fotke za prikaz u novom sustavu, stare su ionako već puno puta prikazane, a vi ste u međuvremenu toliko napredovali da je vrijeme za njihovu prezentaciju onako kako i dolikuje. Biti će tu još puno noviteta, no neka ostane nešto i za iznenađenje.

Procjenjuje se da bi nova Zvjezdarnica mogla zamijeniti ovu u 11. ili 12. mjesecu, vidjet ćemo koliko će biti posla. Jedno će vrijeme Zvjezdarnica nekoliko dana biti nedostupna dok se novi sustav bude postavljao, montirao i provjeravao, no AstroForum će cijelo vrijeme raditi bez prekida. Istovremeno će nova galerija biti svima dostupna u pokusnoj fazi kako biste mogli raditi s njom i naučiti kako se postavljaju fotke, kako se uređuju gore, rotiraju i slično, znači moći ćete brljati i mrljati do mile volje jer neće biti važno hoćete li nešto krivo napraviti. Osim toga, kada se nova Zvjezdarnica bude puštala u rad, trebat će u galeriji biti fotografija kako bi sve moglo funkcionirati kako treba. Naravno, sva pitanja u vezi toga moći ćete postavljati ovdje, a ja ću se potruditi da vam dam sve odgovore.

Isto tako, biti će mogućnost registriranja korisnika i svi koji se budu registrirali na Zvjezdarnici biti će automatski registrirani u sve servise na Zvjezdarnici i kao takvi će moći koristiti sve što bude dostupno. Odustali smo od povlačenja baze korisnika sa foruma jer je to povezano s problemima koji nastaju kada se forum nadograđuje, a što se vidjelo i nedavno kada sam forum nadograđivao na ovu novu verziju. Mislim da vam to neće predstavljati neku veliku muku.

Sve troškove oko toga snosim sam, kao i do sada. Što se tiče bannera, postojeći se sustav izbacuje i pokušat ću uvesti komercijalizaciju tog dijela, no unaprijed "pušem na hladno" jer ne vjerujem da će se naći puno tvrtki koje bi se željele reklamirati na Zvjezdarnici, odnosno plaćati prikazivanje njihovih bannera ali treba pokušati. Tko bude platio, reklamirat će se, a ako ne bude bilo zainteresiranih, bannera neće biti. Reklame sa Googlea neću stavljati jer nemaju smisla, zarada je nikakva, a samo nagrđuju stranice. Sustav vašeg sponzorstva za opstanak Zvjezdarnice se pokazao kao jedino efikasno rješenje i uzdam se u njega.

Eto, ovo vam je samo obavijest da znate što se sprema :76:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
Odg: Nova Zvjezdarnica
« Odgovori #1 u: 01.10.2011. u 22:16:26 sati »
Kaži nam ukoliko treba participirati u troškovima izrade novog portala.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #2 u: 01.10.2011. u 22:25:33 sati »
Ne, to pokrivam ja, to je moja obaveza jer izrada portala se tiče samo mene, ne i vas. S obzirom da je CMS trenutnog portala debelo zastario potrebno je napraviti korak dalje i ispraviti sve nedostatke koji su trenutno nerješivi, pa je lakše je sve izgraditi ispočetka na novom sustavu nego više krpati ovaj stari. A to plaćam samo ja. S obzirom da su svi troškovi za Zvjezdarnicu podmireni za još godinu dana, vi nemate nikakve potrebe bilo što donirati. Javim vam kad bude opet trebalo skupiti za nova produženja.

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #3 u: 01.10.2011. u 22:26:54 sati »
Dogovoreno.
Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #4 u: 02.10.2011. u 12:16:16 sati »
Na trenutak sam se prestravio da par dana necu znati tko sto radi ili misli, ali forum ce kazes ostati aktivan? Uff, dobro je ... !
 :wink:
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #5 u: 02.10.2011. u 12:28:39 sati »
Da, forum se neće dirati jer nema potrebe. Barem sam dobio takav odgovor. Vi si sada pregledajte svoje fotke na AstroGaleriji i skinite si one koje su vam važne ako ih želite staviti u novu galeriju jer će sve biti obrisane kada se bude rušio stari sustav na serveru.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #6 u: 02.10.2011. u 12:42:36 sati »
Pazi da se ne srusi na tebe!
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #7 u: 02.10.2011. u 12:43:16 sati »
Ja ću samo gledati sa strane :wink:

Offline Danijel

• Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #8 u: 18.12.2011. u 11:50:22 sati »
Eto, od danas je Zvjezdarnica postala nedostupna, nema više stranica, od starih sadržaja ostao je samo forum. Započeli su radovi na novoj Zvjezdarnici i procjenjujem da će trajati do kraja Siječnja 2012. godine. :251:

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Majstor Svjetlosti
« Odgovori #9 u: 18.12.2011. u 12:03:29 sati »
A zašto je unaprijed nedostupna stara verzija? Onak, mjesec+ dana čekati :shock:.
Ako je do isprobavanja nove verzije, mislim da se nova verzija mogla prebaciti na neku poddomenu... a ni baza podataka nije problem. To je sve par klikova.
« Zadnja izmjena: 18.12.2011. u 12:06:09 sati od HrAstro »
.............:HrAstro:. - http://www.hrastro.com/..............