Autor Tema: Nova Zvjezdarnica  (Posjeta: 20100 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Spol: Muški
Odg: Nova Zvjezdarnica
« Odgovori #170 u: 17.08.2012. u 12:57:21 sati »
Mislim da ne. Registracija nije problem. Ako netko zeli pisati nek se registrira.
Da li registracija bilo kome moze biti iz nekog razloga problem?
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline BadMad

• Galaktička Zraka
  • jesu likovi iz crtića obvezni avatari :-)?
« Odgovori #171 u: 17.08.2012. u 13:05:49 sati »
I jedno pitanje, smatrate li da treba omogućiti i neregistriranim posjetiteljima da slobodno pišu komentare ispod članaka i u Astrogaleriji?

Ne, samo ćeš imati posla sa brisanjem postova spambotova i ili svakakvim trolovima.

Još kad bi bio jedan login za zvjezdarnicu i forum... teško mi nekad natipkat tih desetak znakića  :zubo: . I onda još ljudi imaju različite nickove tu i tamo. Nikad ne znam kad nekog olajavam iza leđa - u lice. (znam, znam... ne mere. Različito sve, posebno ovo i posebno ono. Ali nikad neću propustiti priliku za žaliti se  :mrgreen: )
Skywatcher 114/900 eq1 |  kineski šrot zoom dvogled 8x50

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #172 u: 17.08.2012. u 13:10:46 sati »
Pitam zato što vrlo malo ljudi ostavlja komentare. Po sebi znam da na drugim web stranicama ne komentiram ako se trebam registrirati. Nekako mi je to odbojno. S obzirom da je Zvjezdarnica specijalizirani portal ne očekujem neke problematične komentare jer na Zvjezdarnicu ne dolaze budale kakvih ima na drugim portalima. Uvijek mogu zaključati komentiranje u pojedinim člancima ako zatreba. Spamove ne očekujem jer se o tome brine ajax u kojemu je Zvjezdarnica pisana. Zato bih htio čuti što vi mislite.

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline BadMad

• Galaktička Zraka
  • jesu likovi iz crtića obvezni avatari :-)?
« Odgovori #173 u: 17.08.2012. u 13:28:05 sati »
A gle... tko može ostavljati neke smislene komentare na te fotografije. Na forumu ih je 10-15 takvih. Dakle, u Hr ih je 10-15 takvih. Mi ostali možemo samo imati ajme kako super vau zapanjujuće lijepo tipove komentara. A ovih desetak majstora, pretpostavljam, više vole komentirati u udobnosti foruma.
Sve ovo nekako gledam iz svoje perspektive, radije bi komentirao članke sa Zvjezdarnice na forumu, nego ispod samog članka. Bo, nemam pojma, samo tipkam bezveze.
Skywatcher 114/900 eq1 |  kineski šrot zoom dvogled 8x50

Offline Arkturus

• AstroPjesnik
« Odgovori #174 u: 17.08.2012. u 13:52:34 sati »
...ne očekujem neke problematične komentare jer na Zvjezdarnicu ne dolaze budale kakvih ima na drugim portalima...
Jedna je dovoljna (znamo mu i ime :mrgreen: ).

A kak je ono bilo prije? Nisi se morao registrirati, ali si trebao ostaviti neke podatke?
Ne znam, ako bi bilo kao na staroj zvjezdarnici...možda... :111:

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #175 u: 17.08.2012. u 14:34:44 sati »
A mozes i otvoriti to za probu pa cemo vidjeti.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #176 u: 17.08.2012. u 16:33:45 sati »
A mozes i otvoriti to za probu pa cemo vidjeti.

Tako i ja mislim. Trebalo bi otvoriti, pa vidjeti kako će biti, a onda ako bude neprihvatljivo, možeš opet zatvoriti.

Offline Zocky

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • www.advega.hr
« Odgovori #177 u: 17.08.2012. u 18:18:13 sati »
Pitam zato što vrlo malo ljudi ostavlja komentare.
Razlog tome vjerojatno leži u činjenici što je većina fotki iz astrogalerije već prokomentirana na forumu, pa nema potrebe duplati komentare.
Gledajući sa svojeg stajališta, ne vidim neke potrebe za komentarima u astrogaleriji. Ja je vidim kao jedno odlično mjesto, na kojem možeš uživati u radovima HR astrofotografa. Svi podaci o snimanju su navedeni ispod, a ako netko želi saznati nešto više o određenoj fotki, ima forum.
HEQ5 pro; SW ED 80/600, FF/FR x0.85, 9x50 finder/guider, ALccd5
SBIG ST-8300M, FW5, Baader filteri: LRGB, Ha7nm
Canon EOS 50D
Bresser 10x50
www.advega.hr
https://www.flickr.com/photos/zoran-novak/

Offline Danijel

• CEO of research space operations at the Observatory Apollo
  • Administrator
  • AstroVeličanstvo
  • *
    • Zvjezdarnica
« Odgovori #178 u: 12.05.2013. u 19:18:49 sati »
Pošto ste me tako lijepo zamolili, ja sam si dao truda i svojem programeru (Boris) bio toliko dosadan i naporan i slatkorječiv, da ćemo morati ići ne na jednu picu nego na jako puno pica da bih ispunio sve ono što sam mu naobećavao za posao koji je napravio :216: :128:

Od sada više nemate razloga niti izgovora da svoje prekrasne lijepe velike astrofotkice ne stavljate u Astrogaleriju. Tamo se sada nalazi kod na koji dovučete mišeka i on se, pazi sada, automatski sam označi, kako ne biste morali gubiti vrijeme označavati ga mišom, a vaše je samo da stisnete desnu tipku i odaberete kopiraj i taj kod lijepo zalijepite ravno u forum. I to je sve :sesir:

Rezultat toga je da će se na forumu prikazati ful velika slika, a tada više niste ograničeni na onih 400KB na forumu, i ispod slike se nalazi link na Astrogaleriju gdje se nalazi ta slika. Evo i primjera :76:

Ova fotografija preuzeta je iz Astrogalerije!

Kako vidite to lijepo funkcionira. Osim toga, od noviteta, na Zvjezdarnici se nalazi i jedan mali gumbić koji će se pojaviti kada čitate neki od tekstova koji će vas odvesti na vrh stranice da ne morate skrolati. Do sada ga nije bilo.

Zatim, u komentarima možete slobodno stavljati linkove, više ih sustav neće brisati jer se do sada pokazalo da nije bilo automatiziranih spam skripti koje mogu probiti antispam zaštitu tako da nema potrebe štititi sustav od malicioznih linkova.

I na kraju, svaka od vaših astrofotkica će se moći uredno vidjeti i na Facebooku. Do sada se nisu vidjele nego se vidio samo link. Od sada će se uredno vidjeti i slika i opis koji ste napisali uz svoju fotkicu tko da ćete ih moći do mile volje dijeliti po cijelom Facebooku i tako si ih reklamirati :106: [71*

Eto, nadam se da ćete biti zadovoljni novitetima jer ih radimo kako bismo vama učinili boravak na Zvjezdarnici i Astroforumu što ugodnijim i kvalitetnijim [10*

Živjeli :sesir:

| Teleskopi: SkyWatcher MAK 127 / 1500 i Celestron 11 SCT 280 / 2800 |
| Fotoaparati: EOS 450D i 650D | Astrokamera: Astrolumina QHY 5-II-c |
| Montaža: NEQ-6 PRO GoTo SkyScan | Dvogledi: Panorama 8 x 56 i TS 20 x 90 |
| Lokacija: φ = 45°49'11" N,  λ = 17°21'26" E,  h = 135 m. |
| SVIJET FOTONA | ZVJEZDARNICA APOLLO |

Offline Beorn

• Moderator
  • AstroUmotvorac
  • *
« Odgovori #179 u: 12.05.2013. u 19:50:17 sati »
Bravo Danijele!  [71* :215: :204: :204: :204:
Teleskopi: Antares - Celestron C11 XLT, Anglachel - Equinox 120ED APO, Beba - StarTravel 80, Lutonja - Meade 5000 80mm triplet
Dalekozori: Lunt LE 7X50 Magnesium, Bresser 10X50
Montaže: Skywatcher EQ6Pro SynScan modificirana, Losmandy GM8
Kamere: ATIK 383L+, Canon 600D, QHY5L-IIm