Autor Tema: Komarci  (Posjeta: 1715 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Todor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • Spol: Muški
  • Keptn Todr
Komarci
« u: 25.05.2006. u 08:51:16 sati »
Daklem vidio sam da nitko nije na?eo tu temu pa da ja pokvarim raspoloženje. :(

Jednom sam promatrao M13, naravno sa dalekozorom. Srpanj prošle godine. Lokacija je bila kod Lukavca (Velika Gorica) negdje kod onog praznog kanala. Taman sam se smjestio kad se digla nekakva izmaglica tako da je grani?na magnituda bila oko 2, što zna?i da je bila katastrofalna. Jedva sam ga našao, pogledao mrljicu kad je po?elo ONO.  :shock:
ONO su bile milijarde komaraca. Doslovno milijarde. Mislim da sam za desetak minuta pobrao 100-njak uboda. Tr?ao sam koliko sam mogao brže prema autu.
Naravno, na Internetu te upozoravaju na to. Opremio sam se sa onim sprejem "protiv" komaraca, obukao duge rukave i nogavice usred 7. mjeseca ALI....
Nije pomoglo. Sestra koja je bila sa mnom me skoro ubila.  :)
Jedino ?ega sam se sjetio protiv te napasti je ne i?i promatrati u nizinu gdje je rijeka u blizini. Imate li vi kakve isprobane drevne tajne odbijanja beštija koje se prenose s koljena na koljeno?

Todor
Trolor

Offline HrAstro

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
  • Majstor Svjetlosti
Odg: Komarci
« Odgovori #1 u: 25.05.2006. u 09:38:30 sati »
pa znam jednu metodu koja pali.. otvoreni plamen.. znaš one baklje kaj se nutra ulije ulje pa gori (ono iz Peveca, BauMaxa, Hausa)
E, to je isprobano da pali
Samo kaj ti to sje*** no?ni vid.. dakle ništ od te metode!

Durga! Ej znaš onaj vic?
Kako ubijaju komarce u Kini? Svako svoga!! :)

Ništ, bumo morali uvoziti kineze  :mrgreen:
.............:HrAstro:. - http://www.hrastro.com/..............

Offline Acheron

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
  • SkyWatcher 300/1500 GoTo
    • Zvjezdopisi
Odg: Komarci
« Odgovori #2 u: 25.05.2006. u 10:32:07 sati »
Uh, Novo ?i?e se nalazi tako?er u polumo?varnom terenu pa ima komaraca ko šljunka. Jednostavno se našpricam sprejem protiv komaraca a ako se neki i zaleti opalim mu šamar i to je to. Za ljubav treba trpjeti.