Autor Tema: Kada bi Mjesec imao  (Posjeta: 10418 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Darijo

• ZvjezdoZnanac
  • Spol: Muški
Odg: Kada bi Mjesec imao
« Odgovori #40 u: 01.04.2015. u 20:53:57 sati »
Sistem Zemlja-Mesec je unikatan zbog dimenzija našeg pratioca u odnosu na matični svet, što je svakako imalo pored tektonike kontinetalnih ploča bitan uticaj na razvoj života.
Međutim, pogledaj razmere Titana jedinog meseca u solarnom sistemu sa atmosferom, to ti verujem govori sve...

Ne govori mi iskreno ništa, jer zaista ne znam ništa o tome. Pokrenuo sam temu da bih dobio po mogućnosti kvalitetne odgovore, a ne lupetanja koje kakvih gluposti, koje ste nadrobili na ostalim stranicama.
Svijet ovaj, isti za sve, nije stvorio ni jedan bog i ni jedan čovjek, nego je uvijek bio i jest i biti će vatra vječno živa, koja se s mjerom pali i s mjerom gasi. - Heraklit

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #41 u: 01.04.2015. u 21:18:48 sati »

Ne govori mi iskreno ništa, jer zaista ne znam ništa o tome. Pokrenuo sam temu da bih dobio po mogućnosti kvalitetne odgovore, a ne lupetanja koje kakvih gluposti, koje ste nadrobili na ostalim stranicama.
Žališ se na lupetanja? Rađe se zapitaj kakvo si pitanje postavio.

Offline Darijo

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #42 u: 01.04.2015. u 21:25:47 sati »
Postavio sam pitanje, jer ne znam ništa o tome. Očigledno.
Svijet ovaj, isti za sve, nije stvorio ni jedan bog i ni jedan čovjek, nego je uvijek bio i jest i biti će vatra vječno živa, koja se s mjerom pali i s mjerom gasi. - Heraklit

Offline Accuphase

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #43 u: 01.04.2015. u 21:28:48 sati »
Ponovo povlačim konstataciju, dakle niti smo postali zločesti, niti smo prolupali načisto.
Jednostavno smo budale kad učestvujemo u ovome...

:sesir:

Offline davor

• Važna Osoba
  • AstroVeličanstvo
« Odgovori #44 u: 01.04.2015. u 21:35:42 sati »
Darijo, tvoje  pitanje je prilično nejasno. Ja vjerujem da si ga postavio s dobrom namjerom, ali mnogi forumaši su ga doživjeli kao provokaciju, pokušaj trolanja. To ih ne opravdava da osam stranica ispune sprdanjem. Mogli su ti odmah skrenuti pažnju kako je pitanje nesuvislo, te da ga pokušaš preformulirati, pojasniti.
Nažalost, razvaljivanje svake teme cirkusiranjem postalo je česti običaj. To je ponekad šarmantno, ali definitivno ruši kredibilitet foruma.
Molio bih forumaše da o tome povedu računa prije nego odluče postati neki odgovor.

Ja se ne želim raspravljati, samo hoću kazati da sam u pravu.

Offline Darijo

• ZvjezdoZnanac
« Odgovori #45 u: 01.04.2015. u 21:47:57 sati »
Ovdje sam od 26.9.2011.. Nisam niti jednom spamao, trolao niti bilo što drugo ne dozvoljeno napravio, očigledno jer ne želim gubiti vrijeme na takve stvari. Ali da se vratimo na pitanje...

Iskreno ne znam kako bih ga drugačije postavio. Pa sam ga postavio tako, kako sam ga postavio. Ono što sam očekivao (a ti si dijelom napisao moja očekivanja) da me netko upozori na neku grešku, da mi točan odgovor ili odgovore. Samo sam htio kvalitetan razgovor o tome, ništa više. A ne "držanje na visokoj nozi". Ako su forumaši koji su odg. na ovu temu sveznajući i u sve se razumiju, ja nisam. Radije ću postaviti i glupo pitanje, nego se praviti da sve znam i da se u sve razumijem.

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #46 u: 01.04.2015. u 21:53:05 sati »
Ovdje sam od 26.9.2011.. Nisam niti jednom spamao, trolao niti bilo što drugo ne dozvoljeno napravio, očigledno jer ne želim gubiti vrijeme na takve stvari. Ali da se vratimo na pitanje...

Iskreno ne znam kako bih ga drugačije postavio. Pa sam ga postavio tako, kako sam ga postavio. Ono što sam očekivao (a ti si dijelom napisao moja očekivanja) da me netko upozori na neku grešku, da mi točan odgovor ili odgovore. Samo sam htio kvalitetan razgovor o tome, ništa više. A ne "držanje na visokoj nozi". Ako su forumaši koji su odg. na ovu temu sveznajući i u sve se razumiju, ja nisam. Radije ću postaviti i glupo pitanje, nego se praviti da sve znam i da se u sve razumijem.
Otvorio si temu u kojoj si napisao manje teksta nego u ovom postu.
Što si očekivao?

Edit:
Mislim na manje teksta u uvodnom postu teme.
« Zadnja izmjena: 01.04.2015. u 21:56:59 sati od Human »

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #47 u: 01.04.2015. u 22:01:36 sati »
Ajmo ljudi, često znamo i sami napisati da "nema glupih pitanja, samo glupi odgovori!", i to je točno.

Dakle ja također pojma nemam o ovom pitanju. Mogu samo nagađati.
Da bi Mjesec imao atmosferu morao bi imati veću masu. Kada bi imao veću masu, ili bi bio na udaljenijoj orbiti ili bi kružio brže. Na Zemlju bi više utjecao svojom većom masom nego li atmosferom koju bi u tom slučaju imao.
Da li griješim negdje?
« Zadnja izmjena: 01.04.2015. u 22:06:02 sati od dag »
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)

Offline Human

• AstroBrbljavac
  • *
« Odgovori #48 u: 01.04.2015. u 22:11:13 sati »
Ajmo ljudi, često znamo i sami napisati da "nema glupih pitanja, samo glupi odgovori!", i to je točno.

Dakle ja također pojma nemam o ovom pitanju. Mogu samo nagađati.
Da bi Mjesec imao atmosferu morao bi imati veću masu. Kada bi imao veću masu, ili bi bio na udaljenijoj orbiti ili bi kružio brže. Na Zemlju bi više utjecao svojom većom masom nego li atmosferom koju bi u tom slučaju imao.
Da li griješim negdje?
Griješiš u interpretaciji uvodnog posta. Nije pitanje "Što bi Mjesecu trebalo da bi mogao imati atmosferu?".
Pitanje je, "Kad bi mjesec imao sve uvjete kao na Zemlji....."

To jedno, a drugo, Tvoje pitanje u drugom postu teme je ostalo neodgovoreno. A tvoje pitanje u drugom postu teme u stvari glasi: Kako si uopće došao na tu ideju? Istina, drugim riječima napisano.

Offline dag

• Moderator
  • AstroVeličanstvo
  • *
« Odgovori #49 u: 01.04.2015. u 22:15:37 sati »
Ok recimo da ti imaš pravo, meni se čini da se ne bi dogodilo ništa bitno za Zemlju.
"Sve sto postoji samo je vise lica istoga, nastalih zbog loma simetrije kod promjene faze, zbog pada energetskog nivoa prilikom inicijalnog sirenja prostora." (Kruno)