[- ASTRONOMIJA -] > PIXINSIGHT STANDARD

Umjereno sharpanje u PI-u

(1/6) > >>

Beorn:
Objekt: M51 Vir (Whirlpool)
Optički sustav: Anglachel (SW 120ED Equinox),bez FF/FR
Kamera i filteri: QHY9c @ -25°C
Montaža i vođenje: SW EQ6Pro, motorno praćenje, vođen kroz Lacerta OAG sa ALCCD5 kamerom koristeći PHD autoguiding software
Metoda snimanja: Primarni fokus
Ekspozicije: 7X10min, Gain 17%, Offset 112, dark, flat
Software: Nebulosity3 snimanje, obrada Pixinsight 1.8, PS-CS6
Lokacija i vrijeme: Petrova gora 06.02.2016

Za sada samo radna verzija. Malo mi se čini pre-šarpano, pa ću ponoviti. Izoštravanje je išlo s 3 layera u AtrousWaveletTransform. Prvi 0.5, drugi 0.1, a treći 0,05. Imate li neki savjet za mekše postavke? Ruka je kod svoje obrade M51 išao potpuno mekano, a ja sam malo otišao u drugu stranu. Kako da se nađemo na pola?

Boski:
Ne mogu pomoći jer nemam iskustva sa sharpanjem u PI-u, ali meni ovo ne izgleda prešarpano, dapače vrišti od detalja i izgleda fnomenalno.  :kokice:

dag:
Ajde stavi isto i primjerak prije sharpanja. Ovako nije baš jasno kamo si otišao.
Kada sharpam u Pshopu, obavezno više puta isprobavam razne postavke s prije/poslije funkcijom. Ako se neki detalji vide malo bolje nego bez sharpa, onda je dobro. Ako se vide puno bolje, to nije moja fotka pa odustanem.
Oprostite, znam da je tema PI. Želio sam samo da se zna kako ja petljam.  :207:

Miro1:
Ja sam u svojoj M51 išao samo sa Unsharp mask. Koristio sam 4 StdDev i Deringing dark 0.1 i bright 0.05.

ruka:
Ovo vrišti od artefakata. Ako hoćeš malo šarpati onda jaču dekonvoluciju postaviš pa zadržiš prirodan izgled. Ovi detalji su skroz sitni i nema tu previše lufta i mogućnosti za šarpanje a da uz to ne dobiješ ovakvo nešto.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju