[- ASTRONOMIJA -] > NEBULOSITY

Kalibracija i stakiranje-osnovni

<< < (2/3) > >>

ruka:

--- Citat: Beorn - 30.09.2012. u 13:26:11 sati ---
Da li je bolje odraditi prvi korak na opisani način, preko mastera, ili je isti rezultat kada se set darkov, flatova, biasa ubaci u drugi korak?

--- Kraj citata ---

Rezultat bude isti.Ako koristis prvi korak tada sparas prostor na disku i vrijeme kalibracije kasnije jer baratas samo sa jednim file-om umjesto njih deset,dvadeset ili vise. Samo to. Ako ti to nije bitno slobodno se koristi cijeli set.

Mogu napisati s vremenom jos postupak za planetarne snimke ako kog interesira.

Danijel:

--- Citat: ruka - 30.09.2012. u 13:57:52 sati ---...
Mogu napisati s vremenom jos postupak za planetarne snimke ako kog interesira.

--- Kraj citata ---

Mene zanima :106: [71*

Gordan:
Ruka, hvala za trud, dobre i razumljive upute!  :112:
Sve više mi se sviđa taj program (pogotovo s obzirom na cijenu u usporedbi s drugima) :106:
Nadam se da nećeš zamjeriti ali imam jednu primjedbu: vidim da si lijepo opisao postupak i sve što treba otvarati i klikati, ali ne vidim sliku (astrofotku) s primijenjenim efektom/obradom.
Zato bih htio predložiti, da vrijedi za sve tutorijale ubuduće, da uz svaki korak opisane obrade stavljamo i konkretni primjer tj. fotku na kojoj se vidi efekt primijenjene operacije ili obrade. Mislim da bi tako tutorijal bio puno zorniji i razumljiviji.
Slažete li se?
 [71*

HrAstro:
Fala Ruka  :106:
Kad ga se sjetim slinavog kad je prvi put došao u TC :218:

--- Citat: Gordan - 01.10.2012. u 10:04:45 sati ---Slažete li se?
 [71*

--- Kraj citata ---

Al se gotovo ništa ne vidi na toj slici. Sada, koliko ima smisla stavljati crnu sliku?

ruka:

--- Citat: Gordan - 01.10.2012. u 10:04:45 sati ---Ruka, hvala za trud, dobre i razumljive upute!  :112:
Sve više mi se sviđa taj program (pogotovo s obzirom na cijenu u usporedbi s drugima) :106:
Nadam se da nećeš zamjeriti ali imam jednu primjedbu: vidim da si lijepo opisao postupak i sve što treba otvarati i klikati, ali ne vidim sliku (astrofotku) s primijenjenim efektom/obradom.
Zato bih htio predložiti, da vrijedi za sve tutorijale ubuduće, da uz svaki korak opisane obrade stavljamo i konkretni primjer tj. fotku na kojoj se vidi efekt primijenjene operacije ili obrade. Mislim da bi tako tutorijal bio puno zorniji i razumljiviji.
Slažete li se?
 [71*

--- Kraj citata ---

U ovom dijelu uputa je po meni bezveze išta stavljati jer se radi o kalibraciji i stakiranju. Do alignmenta je sve batch proces koji vrti u pozadini tako da nemaš kaj ni vidjeti. Bit će slike za sljedeći dio. Može Nebulosity i obraditi sliku.  :76:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju