[- ASTRONOMIJA -] > ASTROFOTOGRAFIJA

Odg: Orionova maglica iz grada

(1/2) > >>

D o m a g o j:
Snimljeno 16.02. u ZG
optika: C8 SCT+0,63FR/FF
Montaža:AVX
Kamera: Canon EOS 1100D
light: 13s, ISO1600, 177 ručno odabranih od ukupno 314
dark: 20
flat: 47
... išao probat novi DSS :D

mrworf:
Evo razdvojio sam teme pa svako sada ima posebnu za svoje slikice  [71*

Beorn:
Hvala Mrworf.  [71*

Domagoj... grad, 13s pa odlično je to ispalo.  [71*
Trapez se lijepo vidi, jedino što mi je malo taj odnos svjetline u samom središtu malo neprirodan.

veljac:
S obzirom na visinu Oriona iznad horizonta i gradske prilike, odlično  :215:. A reci, jel to Celestronov focal reducer? Jesu li zvijezde na periferiji "kapljaste" zbog nesavršenosti FR-a?

D o m a g o j:
Je to je Celestronov FR. Što se zvijezda tiče FR je samo malim dijelom kriv za deformirane zvijezde. Mislim da je glavni krivac 2"na T2 adapter koji ne sjedne uvijek kako treba pa cijela priča nije u kolimaciji. Kad god radim bez njega onda je sve ok, zvijezde su puno manje razvučene i vidljivo je na lijevom i desnom rubu slike te malo više na kutevima - razvučene su kao po kružnici oko centra. Nešto sam slikao u 11.mj lani pa kad nađem slike stavim da vidiš o čemu pričam  :mrgreen:

drago mi je da vam se sviđa, sve u svemu još se da igrat tu, ali vrijeme je da prijeđem na PI ili nešto treće jer na DSS se ne da baš fino podešavat, mala greška u tjuniranju, i maglica je ili zelena ili plava ili ljubičasta, ili ako malo previše dam crvene, odmah je i pozadina crvenkasta od rasvjete.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju