[- PLAVI PLANET -] > RAZVOJ ČOVJEKA

Čovjekovo oko i oštrina slike

<< < (4/8) > >>

davor:
I koliko sam ja shvatio, žuta pjega  je najboljim vezama povezana s centralnim sustavom za obradu slike.

dag:

--- Citat: Todor - 04.03.2013. u 13:48:34 sati ---Meni se čini (odnosno sam ja tako shvatio iz pročitanog) da oštrina najviše ovisi o osjetilnim stanicama. Najveća oštrina je u žutoj točki gdje su i najgušće i najosjetljivije stanice.

--- Kraj citata ---
Nemojmo brkati ostrinu i moć razlučivanja. One jesu povezane, ali:
rekao bih da u osnovi moć razlučivanja ovisi o broju, gustoći, rasporedu i vezama osjetilnih stanica, a nejednaka oštrina u centru i na periferiji vidnog polja ovisi o obliku i funkciji leće i njezinih mišića, obliku ravnine fokusa, obliku plohe s osjetilnim stanicama i o interpretaciji u mozgu.

easy156:

--- Citat: dag - 04.03.2013. u 15:05:17 sati ---rekao bih da u osnovi moć razlučivanja ovisi o broju, gustoći, rasporedu i vezama osjetilnih stanica, a nejednaka oštrina u centru i na periferiji vidnog polja ovisi o obliku i funkciji leće i njezinih mišića, obliku ravnine fokusa, obliku plohe s osjetilnim stanicama i o interpretaciji u mozgu.

--- Kraj citata ---

Kada bih se morao odlučiti ovo mi se čini kao super objašnjenje. (Valjda me sada neće početi napadati vodena čudovišta)  :zubo:

Locutus:

--- Citat: Danijel - 04.03.2013. u 00:04:31 sati ---A kak ti to sve znaš? :76:

--- Kraj citata ---

Mali naucio Anatomiju na faxu! ;)  :215:

Danijel:

--- Citat: davor - 04.03.2013. u 08:13:25 sati ---To mu je (buduća) struka.  :286:
...

--- Kraj citata ---

Aha, znači snajperisti moraju znat sve o tom. Ima smisla, ima... :106:

:76:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju