[- PLAVI PLANET -] > RAZVOJ ČOVJEKA

Drevni astronauti

(1/29) > >>

Bacač:
Ne znam jeste li čuli za pseudoznanstvenu teoriju koja tvrdi da su ljude jako davno posjetili vanzemaljci koji su im podijelili znanja o graditeljstvu, astronomiji itd.Tvrdi se kako su bogovi zapravo ti drevni astronauti.Ide se toliko daleko da se kaže kako su ljudi zapravo robovi vanzemaljaca i da im služe za nekakvo izvlačenje resursa koje ovi koriste u obnovi vlastitog planeta.Ovo mi baš nije najjasnije.
Što je još šokantnije kažu kako su čovjeka zapravo stvorili vanzemaljci miješajući njihove gene s genima majmuna.

Iako kontroverzna ta teorija nudi odgovore na pitanja.
Kako su ondašnji ljudi mogli izgraditi velebne građevine s velikom preciznošću, kako su Maje uspjele napraviti tako precizan kalendar kojega ni današnji ne nadmašuje, odakle im znanje o astronomiji i matematici i ostala nerazjašjena pitanja.
Kao što sam spomenuo, bogovi se vrlo lako mogu protumačiti kao vanzemaljci.Često su opisivani kao bića koja nisu s ovoga svijeta niti su ljudske rase, koja dolaze u vatri i dimu (rakete?), pa recimo u Bibliji u Knjizi postanka Bog govori u množini (načinimo čovjeka na sliku i priliku svoju...)

Dokaze imate u prikazima i skulpturama bića koja sliče ljudima i letjelica a možda i u prijevodu nekog sumerskog teksta.Ne znam kako se zove no tu se spominje i famozni Nibiru ilitiga planet X tako da ga ne držim baš vjerodostojnim.

Iako tu ima puno bullshita ima i nekih stvari koje te stvarno natjeraju da se malo zamisliš.

http://www.crystalinks.com/ancientastronauts.html

Oma Desala:
Čula sam za to. Navodno da i u Bibliji ima nekih ulomaka koji bi mogli potvrđivati tu teoriju, ali nikad nisam bila dovoljno nadobudna da ih tražim  :mrgreen:

Usput, u ovu teoriju se lako uklope i Icke-ovi gmazovi :D

Danijel:
Riječ je o izgubljenim znanjima u vremenu. Recimo, puno toga je moglo biti jasnije da nije izgorjela Aleksandrijska biblioteka koja je sadržavala dokumente i znanja onoga vremena. Puno toga još trebamo istraživati i sastavljati fragmentiće cijele slike. Prije samo tridesetak, pedesetak godina postojala su zanimanja koja više gotovo da ne postoje, recimo potkivači konja, pa narodni običaji i zanati koji se više nigdje ne mogu vidjeti. Da ih ne zabilježimo, nakon nekoga vremena posve bi iščezli i bili bi zaboravljeni u povijesti. Tko zna koliko se to puta događalo i koliko smo puta morali otkrivati ono što smo imali, a vremenom zaboravili. Tvrditi da su nas vanzemaljci doveli, dali nam znanja i slično, pomalo je neozbiljno, bez obzira koliko to privlačno bilo. Crteži u spiljama, zapisi i slično, mogu nam se činiti ovakvi ili onakvi, no što oni predstavljaju uistinu, vjerojatno nikada nećemo saznati. Njihovo značenje znao je jedino onaj tko ih je tamo i ostavio, a to je bilo jako davno i opet je izgubljeno u vremenu. Kada kažemo drevni astronauti, ne mogu a da se ne sjetim Ericha von Dänikena. Je li on šarlatan ili nije, ne ulazim u to, mada imam svoje mišljenje o njemu, no on je jedan od najpoznatijih ljudi koji je putem knjiga popularizirao tu problematiku i ljude zaintrigirao i potaknuo da se malo zamisle. Za sve tvrdnje potrebni su dokazi koji ih potkrijepljuju, a bez dokaza, sve ostaje samo puko nagađanje. Poput onoga što piše u Bibliji. Sjetimo se samo srednjeg vijeka. I dok su neki narodi njegovali slobodno razmišljanje i imali poznate filozofe i bez straha raspravljali o tajnama svijeta, u drugim su kulturama spaljivali ljude na lomačama zbog tog istoga, nabijali ih na kolac i slične im grozote radili. Oni prvi ostavili su svoja znanja uklesana u kamenu, a ovi drugi spalili su sve i zabranili njihov nauk. I danas imamo primjera u svakodnevnom nam svijetu. O sebi i svojoj povijesti znamo vrlo malo, pa tako i o Majama, njihovom kalendaru i misterioznom kraju njihove civilizacije koja je iščezla tko zna kako. Da nije onog kamena i pisma uklesanoga u njega, ne bismo niti znali da su hodali ovim planetom i da su imali razvijenu civilizaciju. Baš kao i Stari Egipćani i njihove piramide i velebni spomenici u pustinji. Kako su gradili ta čuda svijeta, tek trebamo otkriti, jer njihovi su tvorci nestali u povijesti, zajedno s tim znanjima. Ostavili su nam samo kamen koji priča priču, a na nama je da ju odgonetnemo.

Bobo:

--- Citat: Bacač - 18.01.2011. u 23:53:39 sati ---Kako su ondašnji ljudi mogli izgraditi velebne građevine s velikom preciznošću,
--- Kraj citata ---

Sad bi se neki arhitekt vjerojatno nasmijao. To je ono na što takve "teorije" ciljaju - neznanje običnih ljudi. Nema razloga da se preciznost ne može dobiti jednostavnim alatima. Valja se prisjetiti da je promjer Zemlje izmjeren uz pomoć običnog štapa i njegove sjene.

--- Citat: ---kako su Maje uspjele napraviti tako precizan kalendar kojega ni današnji ne nadmašuje,
--- Kraj citata ---

Otkud ta tvrdnja da ga današnji ne nadmašuje???

--- Citat: ---odakle im znanje o astronomiji i matematici
--- Kraj citata ---

Isto odakle i nama - od astronoma i matematičara  :lol:

--- Citat: ---i ostala nerazjašjena pitanja.

--- Kraj citata ---

Ovo me podsjetilo epizode od prije dva dana kad je jedna poznanica na Facebooku napisala kako su sumerani imali saznanja o Uranu i Neptunu. Budući da nije bilo previše posla u firmi malo sam čačkao po tekstovima i naravno da nigdje nisam našao dokaze za te tvrdnje..ili barem da bude potkrijepljeno nekim konkretnim primjerima. Autori koji pišu takve tekstove su majstori u prezentiranju "činjenica" izvan konteksta. Nažalost (njihovu) na internetu je sad moguće pronaći sve više kvalitetnih i konkretnih informacija, pa se uz malo truda može pronaći sve ono što su izostavili i zaobišli kako bi ljude pogrešnom logikom navukli da vjeruju u njihove ideje.

Zbog svega toga neke zaista zanimljive stvari ne dobivaju zasluženu pažnju kao npr. Ezekielovi opisi u Bibliji:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Spaceships_of_Ezekiel
http://www.skeptic.com/eskeptic/05-07-28/

Bacač:
Rekao sam da ima puno bullshita.
Tvrdnju da ga današnji ne nadmašuje sam pročitao ili čuo.Negdje, ne znam točno.A otkud tebi tvrdnja da ga nadmašuje? :lol:
A što se Biblije tiče, zanimljiv je i Mojsijev opis zemlje iz Zraka.

Osobno sam indiferentan prema ovome, no ipak tematika jest zanimljiva.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju