[- PLAVI PLANET -] > RAZVOJ ČOVJEKA

Covjecanstvo poput osobe

<< < (2/6) > >>

ediglavas:
Yes!

dag:

--- Citat: Todor - 21.04.2013. u 16:13:51 sati ---...
Ja recimo vidim nesebičnost, žrtvovanje, prijateljstvo ...

--- Kraj citata ---
Lijepo si to napisao!  :106: Nisam isao u detalje, no tekst je usmjeren na osobni razvoj i ima neki kontekst koji je presirok za ovo mjesto, ali bila mi je bas simpaticna usporedba covjecanstva s disfunkcionalnom osobom.

--- Citat: Bobo - 21.04.2013. u 17:41:27 sati ---Baš sam naletio na jedan prigodni video:

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151484191080450

--- Kraj citata ---
Lijepooo!  [71*

Krun0:

--- Citat: Todor - 21.04.2013. u 16:13:51 sati ---Samo ako promatraš povijesne knjige. Koje znamo tko i zašto piše.
Ja recimo vidim

--- Kraj citata ---

da... ali rijec je o povjesti covjecanstva koja je generalno fjasko....zasto onda uopce dopustiti rat kad 90%
   ljudi ne puca u neprijatelja...gdje je moralna snaga...dal su ljudi u biti kukavice ili blentavi da ih kroz
    povijest nekolicina "vladajucih" uvlaci u ratove, ubijanja, zlocin....da su stvari crnobijele kakvim ih prikazujes
    tih 90% ljudi mogli bi jednostavno pokazati figu vlastodrscima i ne bi bilo rata........problematika je malo kompleksnija
    od onoga sto vidis IMHO...

Krun0:
Btw....Nije bas vezano no ima htv4 sad...detalj jada I bjede globalizacije....

Todor:

--- Citat: Krun0 - 21.04.2013. u 21:00:28 sati ---....zasto onda uopce dopustiti rat kad 90%
   ljudi ne puca u neprijatelja...gdje je moralna snaga...dal su ljudi u biti kukavice ili blentavi da ih kroz
    povijest nekolicina "vladajucih" uvlaci u ratove, ubijanja, zlocin....da su stvari crnobijele kakvim ih prikazujes
    tih 90% ljudi mogli bi jednostavno pokazati figu vlastodrscima i ne bi bilo rata........problematika je malo kompleksnija
    od onoga sto vidis IMHO...

--- Kraj citata ---

Ima primjera u novijoj povijesti kad su građani neke države natjerali svoju vladu da prekine rat. Plus, otpor ratu nije baš najsretniji argument jer je društvo postavljeno tako da je dovoljno da 100-njak ljudi želi rat i rata će biti. Onda većina mora okrenuti taj moment a to je uvijek tromije - što više ljudi to se teže pokrenuti. To je gotovo uvijek tako u piramidalnoj shemi vlasti i pripadajućoj strogoj hijerarhiji.

I opet, sve se može gledati i crno i bijelo ali mi smo nekako predodređeni gledati ili jedno ili drugo. Ti vjerojatno u prometu vidiš 1% kretena koji krše sva pravila a ja vidim 99% ljudi koji pristojno voze. I uvjeren sam da su omjeri takvi u golemoj većini slučajeva. To se zove optimist-pesimist  :76: ali uvijek treba imati zdravu dozu jednoga i drugoga za uspješno funkcioniranje.

--- Citat: dag - 21.04.2013. u 19:56:25 sati ---ali bila mi je bas simpaticna usporedba covjecanstva s disfunkcionalnom osobom.

--- Kraj citata ---

Meni je to kao i uvijek u životu - svi mi šepamo, krvarimo, vrludamo lijevo-desno-gore-dolje-naprijed-natrag ali generalno napredujemo. Ako i učinimo neki korak nazad on je relativno kratkog vijeka i brzo se kompenzira. Nitko od nas nema recept za instant uspjeh, pa smo tako i biološki napredovali taman toliko da funkcioniramo uz sve one reptilske dijelove mozga, treće kapke, slijepa crijeva i slične atavizme. Ajmo recimo pogledati stupnjeve slobode i ravnopravnosti koji su postignuti u zadnjih 30-tak godina pa da bude jasno da je to ipak dosta brz napredak i da se generalno ipak kreće na bolje.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju