[- ASTRONOMIJA -] > OBRADA ASTROFOTOGRAFIJA

Planetarna fotografija D5100 afokalno

<< < (2/3) > >>

Miro1:

--- Citat: Bobo - 27.01.2018. u 11:46:46 sati ---Pa to je fino ispalo! Nadam se da imaš još original snimku.

--- Kraj citata ---

Mislim da imam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bobo:
Onda bumo obradili  [71*

Beorn:
I ja sam dosta u početku radio okularnu projekciju. I nije to uopće loše. Koristio sam GSO Plossl 9mm.

Miro1:

--- Citat: Beorn - 27.01.2018. u 12:41:41 sati ---I ja sam dosta u početku radio okularnu projekciju. I nije to uopće loše. Koristio sam GSO Plossl 9mm.

--- Kraj citata ---

Ovo je sa Goldline 9mm.

galileo:

--- Citat: mrworf - 27.01.2018. u 04:09:48 sati ---Ne predlažem, imaš ekstra optičkih elemenata koji bi pokvarili sliku. Okular i objektiv moraju biti do jaja da se nešto kvalitetno napravi. Ali u svakom slučaju podržavam da se proba!
--- Kraj citata ---
Za fotkanje Marsa u opoziciji 2005. projekcijom slike okulara tokar mi je izradio adapter od plastike u koji je taman dobro ušao Baaderov eudiaskopski okular (f=15mm). Na Celestronu SC 203/2032mm efektivna žarišna daljina bila je cca 7metara.
Snimao sam ToUCam web kamericom, a na njoj mogao po potrebi staviti Baaderov filter koji propušta više IC s učinkom većeg broja dobrih frameova/sličica kod lošeg seeinga. Tako sam snimio i pješčanu oluju u vrijeme jutarnjeg građanskog sumraka.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju