[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > OPTIČKI INSTRUMENTI

Nova cijev

<< < (2/16) > >>

Catch22:
Da pitam glupo pitanje!
Zakaj je naglašeno Crni?

bojan:
Hvala na cestitkama..
Da, danas ujutro je stavljen oglas na IISpace, $1000... mislim da je to dobra kupcija, a ako se pokaze da nije, sigurno ga mogu uvaliti nekom kome ce vise odgovarati.

I sad, imam pitanje (specijalno za Gileta, jer imas isto..):

Adapter za Canon EOS je ovo ? (ili nije?)

Trebao bi se moci pripasati na M42x0.75 navoj (imam ovaj adapter za EOS)

bojan:

--- Citat: Catch22 - 10.04.2018. u 12:03:17 sati ---Da pitam glupo pitanje!
Zakaj je naglašeno Crni?

--- Kraj citata ---

Pitaj Sefa ovog foruma :wink: (on je kao i Mr Ford....)

gilecais:
Postovani Bojane!
To je adapter koji Vam treba sa T navojem /42x0.75/pa sa njega treba adapter sa T na EOS.To je to.
Imam i ja jedno pitanje za Vas Bojane a to je prerada konika AR objektiva ili na Nikonili na Canon foto aparate.Nestomi se cini daste tako nesto radili i napravili tehnicki crtez te adaptacije  paakoste voljni da mi posaljete te skice da ja ne izmisljam slanu vodu.Posedujem za sada objektive 1.7/50 mm i mislim 1.4/55 mm.Unapred veliko hvala na odgovoru.Mi matori treba da se ispomazemo jedino nam je to spas pred ovim mladima.Ja sam 57 godiste.Pozdrav od Gilecaisa.

bojan:
Gile,
Hvala na odgovoru! Upravo narucujem.... trebat ce mi i Losmandy dovetail adapter za EQ6, to sam vec nasao na Bintel-u...

Da, ja sam adaptirao nekoliko objektiva na EOS... uglavnom M42 i Canon FD... (zadnji posao te vrste je bio Canon FD 400mm f/2.8L)
U principu, treba pripasati M42=>EOS adapter (ebay, 3~10  dolara) na objektiv i onda podesiti fokus - to je nekad lako  a nekad nije, ovisi o konstrukciji objektiva.
Radio sam i jedan Minolta 200mm...
Pogledat cu te objektive sutra, pa cu nesto napisati...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju