[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > OPTIČKI INSTRUMENTI

Okulari za solarnu projekciju

(1/2) > >>

Acheron:
Koji su okulari najbolji za soalrnu projekciju???
Ja sam pro?itao da su najbolji huygens jer imaju zacementirane le?e a malo me strah upotrebljavati moje plossl okulare jer imaju plasti?ne drža?e le?a.
Kakva su vaša iskustva???

Krun0:
ne se ljutiti ali možda bi to trebalo i?i u prakti?nu  :oops:

Kakve to Plossl imaš s plasti?nim drža?ima koja firma.....moji su svi metalni...
...plossl ima zacementirane le?e ,ali mislim da to ništa ne zna?i (ne znam kako bi huygens imao zacementirane-ima 2 razmaknute).
bitno je da je sve metalno jer kad fokus dotakne stijenku da se ne po?ne taliti..
Mislim da bi jedino moglo do?i do ošte?enja ako se fokus na?e to?no u coatingu ....pa ga visoka temperatura ošteti.....
Ja imam Huygens 25mm i radi dobro na onom mojem gusarskom durbinu..
Danas sam isprobao makar skoro i nije bilo pjega osim jedne male na rubu.a ako uspijem napraviti ST50 njega ?u koristiti za Sunce.
Bumo i tebe napravili jedan ST50 to ti je super za projekciju......ako hoces.

Acheron:
naravno da ho?u. zato se i raspituje za okulare.

Krun0:
Ok prvo mi treba leca..promjer..da kupim cijev,pa onda projekt i tokarenje....ak bum zadovoljan rezultatom,
napravit ?u i tebi ,a ako ne poslati ?u ti ovoga.........vjerojatno bumo imali razli?iti fokuser jer bum ja koristil
  dijagonal pa mi se ne smije vrtjeti,a tvoj može imati navoj.......... :?

Imas kakve H okulare ?

Acheron:
imam ali nisu moji i jos su .965" pa ne pašu nigdje osim u bresser reflektor. ma raspitat ?u se ja za H okular

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju