[- ASTRONOMIJA -] > PRAKTIČNA ASTRONOMIJA

Što ponijeti na promatranje - check lista

<< < (3/16) > >>

Acheron:

--- Citat: eulogy - 29.01.2012. u 21:03:15 sati ---wc papir za iznimne situacije  [62* [36* :zubo:

--- Kraj citata ---

Meni još nije to zatrebalo, al svjestan sam da živim na rubu.
Na PG-u se čovjek u vegatacijskom periodu još i snađe, ali zimi...

EDIT: Upravo sam se sjetio da uvijek sa sobom imam bilježnicu za dnevnik promatranja  [62*

HrAstro:

--- Citat: ruka - 29.01.2012. u 21:17:59 sati ---Znaci, ako hoces biti siguran da si sve ponio poneses Daga  :lol:

--- Kraj citata ---

Pa, nije baš sve.... pada mi na pamet jedan biftek  :216:

Arkturus:
Dok sve to provjeriš ode noć.

--- Citat: eulogy - 29.01.2012. u 21:03:15 sati ---wc papir za iznimne situacije  [62* [36* :zubo:

--- Kraj citata ---
Bez sveg ostalog može :246:

--- Citat: HrAstro - 29.01.2012. u 21:51:02 sati ---Pa, nije baš sve.... pada mi na pamet jedan biftek  :216:

--- Kraj citata ---
Spamaš. Ovo je Dagova tema. :mrgreen:

E sad za ozbiljno: ja ne mogu bez laptopa (osim kad drugima smeta pa sam prisiljen zatvoriti ga). To mi je i bilježnica i karta i sve, dakle obavezna oprema.
A vrlo dobra stvar koju bih preporučio svima je gusarski povez za oko. Višestruko koristi. Kad promatraš tamnije objekte nakon nekog vremena ti se drugo oko umori i počneš ga otvarati, što ometa. S povezom nemaš tih problema. Druga stvar je da povez premjestiš na oko kojim gledaš (i koje si još k tome čvrsto zatvorio) dok gledaš kartu na ekranu. Iznenađujuće učinkovito. Da nisam probao nikad ne bih reko da možeš svako oko koristit za druge potrebe. Meni je to postao obavezni dio.
(Naravno, tu sofisticiranu spravu svatko može izraditi pomoću crne tkanine smokinga i elastike s bakinog steznika. Sve se lako utrpa u kutiju dalekozora i ide s opremom).

Todor:
Evo da dam skromni doprinos.

- duck tape
- kombinirke (bogme su mi zatrebale kad je konektor za napajanje otiš'o)
- križni šarafciger
- čičak-traka je nezaobilazna kad astrofotografiram

- Jaffa keksi, duplo pakiranje
- Coca-cola min. 1,5lit
- burek

BadMad:
- signalna baklja (bengalka) - za najžešću divljinu
- kavurina ili red bull ili cola - nešto s kofeinom, pomaže pri fokusiranju
- ručnik (Douglas Adams tako kaže)
- kompas ili digitalna alternativa kompasa za ranije usjeveravanje
- laptop
- gedore 17 (jbg. klepmava montaža)