[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > IZRADA I MODIFIKACIJA ASTRONOMSKIH INSTRUMENATA

Vo?enje

(1/6) > >>

HrAstro:
e, sad padam polako u napast da probam i vo?enje.. imam još samo onaj 50/650
Kak je poprili?no mali treba neka poprili?no svjetla zvijezda (koju bi lagano defokusirao i držao na sredini križa) i trebalo bi ga okrenuti dosta od objekta snimanja..
Zato  sam mislio:
Ne znam kak se taj vrag zove, al onak je ?ašica i unutra je kugla.. onak je ko zglob napravljeno.. kužite?
Imam na celestronu vijak za piggyback gdje bi taj zglob pri?vrstio i gore 50/650

Još trebam i osvjetljeni okular.. al on košta Eura.. pa bum se zadovoljio izradom svog, ne osvjetljenog :D, al križnog..
E, sad.. vaša iskustva.. prije je danijel nešt pisao da je niti radio od svoje kose :)... pa eto.. što, kako, gdje?

Jedino kaj bi još moglo biti bed, kaj na kontroleru je najsporija brzina 2x, a jedan astrofotografi?ar mi reko Joook!.. 0,2x
Al mi se ?ini da je i 2x bolje neg ništa i želim se okušati i u ve?im ekspozicijama od 10 sec :D

Acheron:

--- Citat: HrAstro - 17.08.2006. u 10:13:05 sati ---Još trebam i osvjetljeni okular.. al on košta Eura.. pa bum se zadovoljio izradom svog, ne osvjetljenog :D, al križnog..
E, sad.. vaša iskustva.. prije je danijel nešt pisao da je niti radio od svoje kose :)... pa eto.. što, kako, gdje?

--- Kraj citata ---

Pa to objašnjava povišeno ?elo kod Danijela (ne želim upotrijebiti izraz pro?elavost jer ?e biti :260:)
sorry na off topicu i nadam se da nisam nikoga uvrijedio

HrAstro:
u piz*** mat****  :82: :93:

Beri:

--- Citat: HrAstro - 17.08.2006. u 10:13:05 sati ---
Još trebam i osvjetljeni okular.. al on košta Eura.. pa bum se zadovoljio izradom svog, ne osvjetljenog :D, al križnog..

--- Kraj citata ---

Evo :
http://www.scopemaking.com/smallens/smallens.htm

Krun0:
Malo se strpi ja radim adaptor koji budem usarafil u onaj dio okulara s navojem (doduse mora ici par milimetara dalje ali bu se dalo napraviti),
i zica iz 2W trafoa (0.02mm)....za pocetak ne bude osvjetljen ali ako uspije i to cemo dodati....mene isto interesira piggyback :wink:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju