[- ASTRONOMIJA -] > ZNANSTVENE TEORIJSKE RASPRAVE

Velikani renesansne astronomije

<< < (4/7) > >>

Danijel:
Ako nemate nikakvih prijedloga za nadopunu teksta i ako se Đeno slaže s time, onda bih to želio objaviti na Zvjezdarnici. :106:

Arkturus:
Ja sam dao samo jednu malu ispravku za koju mislim da je potrebna jer je danas previše uzelo maha vjerovanje da su učeni ljudi srednjeg vijeka vjerovali da je Zemlja ravna ploča, pa ako Đeno prihvati...

Zocky:
Nisam još sve pročitao, no ono što jesam vrlo je sadržajno i edukativno.
Pohvale za trud  :215:

martina:
Meni se jako sviđa. Dosta činjenica i jako lijepo posloženo.

Pohvale za trud i rezultat  [71*

Đeno:

Mišljenja sam  da nekako nije u redu da se  javljam, dok  komentari i kritike stižu. Ne želim utjecati o ovom radu na ničije mišljenje. Čuo sam se sa Artijem preko mejla tek, da otklonim malu dilemu koja ga muči.   

--- Citat: Arkturus - 28.09.2016. u 21:59:33 sati ---Ja sam dao samo jednu malu ispravku za koju mislim da je potrebna jer je danas previše uzelo maha vjerovanje da su učeni ljudi srednjeg vijeka vjerovali da je Zemlja ravna ploča, pa ako Đeno prihvati...

--- Kraj citata ---

Ma nema problema, sve je dobro i svaka  primjedba dobro je došla koja treba  pripomoći širenju znanosti. Rečenica na koju se primjedba odnosi  "Međutim prema dobivenom rezultatu to je značilo da tadašnji poznati dio Zemlje mnogo je manji od nepoznatog i Eratostenu nisu vjerovali punih 15. stoljeća obzirom da su ljudi živjeli u uvjerenju da je Zemlja ravna ploča i otprilike tri puta manja nego što jest. ". U rečenici je naglašena  riječ  o ljudima - široj javnosti . Ali i da nije , što se tiče o "učenosti" religijskog prosvjetiteljstva koje je naučavalo o obliku i  ostalim obilježjima Zemlje   tu je dovoljno spomenuti  samo naslov djela  Kuzanskog  " O učenom neznanju"
Nemojte nešto  zamjeriti ,  dok se kritika ne završi  po meni nije u redu da javljam .  Štivo je ipak opsežno  i treba vremena da se odvoji a svako za njega  nema ga na pretek. Za one koji su ustrajali , iskreno zahvaljujem, a za ostale  preostaje mi da i dalje  čekam njihov cijenjeni komentar.  :sesir: 

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju