[- ASTRONOMIJA -] > SUNČEV SUSTAV

O malim tijelima Sunčeva sustava

(1/7) > >>

Zocky:
Dođe mi sin kući iz škole i sav me u čudu pita: "tata zar meteoriti nisu objekti koji su pali na tlo"? "Jesu, zašto", pitam ja?......

Da ne duljim s prepričavanjem razgovora, učili klinci iz geografije tijela Sunčevog sustava i profesorica u svim kontekstima spominje meteore. Naravno, mom klincu nešto tu ne štima i fino upozori profesoricu na razliku meteor - meteorit, a profesorica mu lijepo objasni da je to sve isto, samo što to ljudi nazivaju različitim imenima.  :122:
Da stvar bude gora i udžbenik nije baš reprezentativno napisan i zapravo podržava teoriju profesorice.  :?

Danijel:
Da, u udžbeniku stoji krivi podatak, ispravni je meteoroidi. Profesorica nema pojma, njoj su meteoroidi, meteori i meteoriti jedno te isto, otuda i njezina neispravna tvrdnja da je to ista stvar koju ljudi različito nazivaju. Netko bi ju trebao upozoriti na to, ali i na činjenicu da se u udžbeniku nalazi potpuno krivi podatak.

No, tko će njoj dokazati da ni ona, a ni udžbenik nisu u pravu. :105:

Miro1:
Možda bi trebalo opet malo prokopati udžbenike, pa bi bilo materijala za nastavak onog teksta na Zvjezdarnici od prije par godina. I astronomiju bi trebalo uvesti kao predmet. Barem ne nedostaje bedastoća koje bi se mogle izbaciti, a astronomija uvesti. Možda je samo problem kaj takav predmeta tjera na razmišljanje što baš i nije cilj obrazovnog sustava.

orion69:

--- Citat: Miro1 - 20.09.2016. u 07:06:01 sati ---I astronomiju bi trebalo uvesti kao predmet.

--- Kraj citata ---

Ne slažem se da bi astronomiju trebalo uvesti kao predmet već kao neko poglavlje unutar recimo fizike.
No zato bi određene predmete obavezno trebalo izbaciti, ali o tome na ovom forumu ne smijemo pisati.

Miro1:

--- Citat: orion69 - 20.09.2016. u 11:36:39 sati ---Ne slažem se da bi astronomiju trebalo uvesti kao predmet već kao neko poglavlje unutar recimo fizike.
No zato bi određene predmete obavezno trebalo izbaciti no o tome na ovom forumu ne smijemo pisati.

--- Kraj citata ---

Može i tako.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju