[- ASTRONAUTIKA -] > LETOVI S LJUDSKOM POSADOM

STS-116 (space shuttle Discovery)

<< < (4/4)

HrAstro:
kaj to nisu one kupljene raketice? :? :mrgreen:

al je fora, u to nema sumnje!!

Ove moje nisu pištale  :D
Imalo su dosta sli?an zvuk onim velikim raketama za vatromet, al letjele su i dvostruko više..
motor je radio (?ini mi se) 2 sec, a nakon još 3 bi se izvukao padobran

Lord Spirit:
Doslo mi je da prijavim clip da slucajno djeca nebi vidjela i probavala  :D

Krun0:
Ma jesu...samo sam naljepio stabilizatore,to je bilo za zabavu...samo te snimke i imam..... :(

Inace na zalost nemam snimke pravih raketa -
   bakelitno tijelo i gorivo od magnezija,sumpora,ugljena i salitre....
    trebalo je oprezno zagrijati da se rastopi pa promjesati,i to uliti u bakelitno tijelo........paljenje je bilo elektricno...cijevnim bacacem s ramena na 3 nicd baterije i mikroprekidacem....kabanica sljem i naocale standardna oprema............(paljenje s upaljacem od 3v zaruljice kojoj je prezno izraspana rupisa i napunjena smjesom od sibica).....

Poslje su dosle na red celicna cijev s 250 gr baruta,usporenim sumporom....
   djelovanje je bilo explozivno i opasno (kasnije sam uvidio slicnost s RPG)....nakon sto je jedna probila susjedov krov na susjednom brdu (250m) obustavili smo danljnje istrazivanje... :shock:

Nije ni cudo da sam u vojsci zavrsio u raketnom topnistvu.......

Joj kako mi je zao sto nemam snimljenih materijala tih lansiranja  :(

HrAstro:
Da.. vidim da si ti malo ozbilniji bio.. ?elik.. bemu miša  :mrgreen:
Tu, u gradu bi bilo mrtvih!

Moje rakete bile od balze (stabilizatori i vrh).. tijelo od papira (premazano drvofiksom, pa zarolano.. ne biste vjerovali kolko ?vrsto zapravo)
Padobran od one šuškave vre?ice, još prefarbana u crveno da bude uo?ljivije
Još koji metar konca + malo vate

Tako da je zapravo sve vrlo lagano bilo.. kladim se da bi mogao kineskog hr?ka lansirat i sigurno ga vratiti :mrgreen:

Najviša raketa mi bila kojih 300 mm

Danijel:

--- Citat: Krun0 - 10.12.2006. u 03:44:56 sati ---Ah kako je dosadno na forumu u 3h.....barem radi NASA TV.....
pa malo gledam lansiranje ....
--- Kraj citata ---

Eto, da zabilježimo i to, vratili su se sigurno, misija je protekla uspješno, ISS ima nova "krila" i više elektri?ne energije [71*

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju