[- ASTRONAUTIKA -] > LETOVI S LJUDSKOM POSADOM

STS-116 (space shuttle Discovery)

<< < (2/4) > >>

Antonio:

--- Citat: Danijel - 10.12.2006. u 14:35:17 sati ---Hmmm... ne bavim se raketarstvom, ali vidiš, ovo je dobra ideja, morat ?u se raspitati i o tome, volio bih u?i i u taj dio modelarstva, ima li tko kakav link na trgovine u HR gdje se mogu nabaviti modeli i motori :?: :?: :?: (ovo je da malo iskoristim i ove smajli?e koje skoro nitko ne koristi :mrgreen:)

--- Kraj citata ---

Gledam malo po netu za raketarstvo i izgleda mi veoma zanimljivo.
Evo jedan zanimljiv link za pravljenje vodene rakete:
http://users.bigpond.net.au/mechtoys/waterrocket.html

Delboy:
Mene je oduvijek zanimalo raketarstvo i aviomodelarstvo ko hobi.
San mi je bio nabaviti avion na daljinsko na koji bih namontirao mini-kameru pa da imam pti?ju perspektivu, pa ga možda malo naoružat :215:
Bolje nego flight-simulator :mrgreen:

Htio sam napraviti i raketu ali mi je najve?i problem bio nabaviti gorivo u prahu. ?ak sam mislio guliti fosfor sa šibica i onda ga natrpati u cijev, ali sam pro?itao da su neka djeca tako poginula jer je eksplodiralo pa sam odustao  :279:

Pa, to je to, moja kratka autobiografija :lol:, ako netko sazna gdje nabaviti gorivo, neka javi...

Krun0:
Raketarstvo protuavionsko i protu LP bude uskoro u modi,mozemo poceti vjezbati  :mrgreen:

HrAstro:
kupio frend prije ve? gotovu raketu, uz nju dobio 10 motora.. tu prvu raketu nakon prvog lansiranja više nismo vidjeli, no ostalo 9 motora!
Onda se ja prihvatio izrade tijela rakete! Prvih par lansiranja bilo hmmmm... te rakete su svugdje letjele samo ne ravno gore :D
No, iz grešaka se u?i i kona?no sam napravio dobru raketu koju smo iskoristili u danjih 4, 5 lansiranja (fino se spusti padobranom)!
Onda nam nestalo motora.. ima tu jedan modelarski du?an "RCM", no zbog nekih ograni?enja ne mogu uvoziti motore!
I onda se ja upustio u avanturu miksanja krutih goriva.. e, to nemojte pokušavati! bilo je takvih eksplozija da nisam ni ostatke raketa više nalazio!
Onda sam dobio "taj barut" od jednog tipa koji je bio europski prvak glede raketarstva! Jedna raketa eksplodirala, jedna se preokrenula i zapalila i tre?a POLETILA.. sam tada malo prokopao internet i nau?io malo dizaj tih motora itd. itd.
i to je bio kraj tog hobija :(

Acheron:
A možete probati s alkoholom kao i švabe. Vjerujem da KrunO ima par hektolitara tuduma u podrumu od kojeg bi se napravilo raketno gorivo.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju