[- ASTRONAUTIKA -] > AUTOMATSKE BESPILOTNE LETJELICE

Hubbleov svemirski teleskop

<< < (3/18) > >>

Danijel:

--- Citat: Danijel - 28.06.2006. u 23:32:39 sati ---Igore, kada budeš došao k njima na na cLARKe, prenesi moje pozdrave Marinu, nemoj zaboraviti [10*

--- Kraj citata ---

--- Citat: Lord Spirit - 29.06.2006. u 11:39:56 sati ---Pozdravit cu ga!Steta sto je cLARKe samo 4 dana. Nadam se da ce se nac malo prostora na forumu da objavim kako je bilo.
--- Kraj citata ---

Pa naravno da ?e biti prostora za tvoj report, što više, i o?ekujemo da ?eš nam napisati kako je bilo [03* :wink:

--- Citat: Lord Spirit - 29.06.2006. u 11:39:56 sati ---A ja sam mislio da su javnosti dostupna samo borbena imena  :D Salim se.Ne smeta mi

--- Kraj citata ---

Eh, a što je onda OVO?  [02*

Lord Spirit:
Jedva cekam da vam posaljem report!A mogao bi i pixel sa svog kuta gledanja napisati report!

pixel:

--- Citat: Lord Spirit - 30.06.2006. u 00:32:02 sati ---A mogao bi i pixel sa svog kuta gledanja napisati report!

--- Kraj citata ---
sve informacije/reporti i odabrane fotografije ce biti popracene na clarke2006.vidulini-astro.hr website-u .. e sad, da li u mojoj izvedbi, ili tvojoj, budemo vidjeli ;)

u zadnje vrijeme me nema bas na forumu jer ima poprilicno priprema za clarke, ali budemo vidjeli kako ce sve proci, pa onda budu dolazili i prvi reporti. Jer ovo sad je kaos s mojim slobodnim vremenom (ali eto, ipak nadjoh malo za astroforum ;))..

nego, vezano za topic .. National Geographic Hrvatska je nedavno imao clanak o spitzeru .. jako lijep clanak.

A hubble .. R.I.P. :( .. Jos zalosnije je to da se hubble ne isplati popravljati nego eventualno radi neke raritetne/sentimentalne/povijesne vrijednosti, jer sam poprilicno siguran da mogu poslati sastaviti novi hubble gore te ga lansirati za puno manju cijenu nego da rade ove ceremonije s shuttleom .. ali dobro, to je vec politika i marketing, a puno manje znanost..

Ali dobro, novo vrijeme trazi novu opremu i nove astrofotografske pohode, tako da ne sumnjam da ce se u relativno kratkom roku poslati opet nesto gore. 'till then, rest in atmosphere our dear HST :(

Lord Spirit:
A znam da vise nije isplativ.Ni puno misija shutella nisu bile pa ipak Amerika salje ljude u svemir. :99: Ipak neke stvari moraju uci u legendu...Ima da se stavi dan rusenja u kalendar na forumu.Ja vjerujem da u godinu i pol poslje sto ga sruse ce vec planirati misijunovog.

Acheron:
http://www.universetoday.com/2006/06/30/hubble-camera-is-back-online/ - osposobiše kameru

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju