[- PLAVI PLANET -] > TREĆI KAMENČIĆ OD SUNCA

Onkalo, dugotrajno odlagalište nuklearnog otpada u Finskoj

<< < (2/5) > >>

Steblaj:
 :zubo: Ti si član nuklearnog lobija?  :zubo:

Ma samo sam rekao da to riješenje zapravo samo guranje problema pod tepih. Skoro doslovce.

Nigdje nisam napisao ništa o onome o čemu ti pričaš. Smiri se.

garlic:

--- Citat: Steblaj - 08.11.2012. u 18:05:46 sati --- :zubo: Ti si član nuklearnog lobija?  :zubo:

Ma samo sam rekao da to riješenje zapravo samo guranje problema pod tepih. Skoro doslovce.

Nigdje nisam napisao ništa o onome o čemu ti pričaš. Smiri se.

--- Kraj citata ---

A ti si član...čega? Hoćeš struju u svojem domu a želiš imati čiste ruke? Kad već imaš vremena onda riješi elektroenergetsku stabilnost Indije i objasni nam kako i što? I ako nastane nuklearni otpad onda će nam Steblaj ponuditi skroz čisto riješenje. Pripremi novce jer to puno košta.

Acheron:

--- Citat: Steblaj - 08.11.2012. u 17:32:28 sati ---Neznam, meni je riješavanje problema nuklearnog otpada uvijek podsjećalo na onu o noju i glavi u pjesku.

Ako ne vidiš problem, nema ga.

--- Kraj citata ---

Eeee, vjerovao ili ne ali cijela jezgra našeg planeta je radioaktivna!!!!!!!!!

A sad, ovi Finci pokazuju kako treba s nuklearnim otpadom, fino u granit ukopati i to je to. Bolje to nego čuvati u podrumima raznih instituta u sred grada (IRB).
I da, nuklearna energija je najčišći izvor energije. Nuklearke su cijelom svom postojanju ubile možda 5 000 ljudi, termoelektrane godišnje ubijaju stotine tisuća uzrokujući globalno zatopljenje i onečišćujući zrak.

Steblaj:
 :218: :218: :218: :218:

Samo vi uživajte. Ovo je presmiješno.

Neću vam se više mješati u temu, evo obećajem.

F4ilure:
Ja sam zagovornik nuklearne energije, nek mi naprave nuklearku u dvorištu ako to znači jeftiniju struju.

Inače čisto za usporedbu, nuklearna nesreća u Japanu zbog potresa je imala za posljedicu iseljavanje 80 000 ljudi, nije bilo neposrednih smrti uzrokovanih zračenjem iako 6-tero je dobilo više od dozvoljene doživotne doze, a 300 je značajno ozračeno, dok je pucanje brane u Kini 1970. uzrokovala smrt 200 000 ljudi, a oko 500 000 je moralo biti iseljeno!

Isto tako gradnja brane Three Gorges, ponovno u Kini, imalo je za posljedicu iseljavanje 1 300 000 ljudi!
Da ne govorimo o utjecaju na mikroklimu, uništenju arheoloških iskopina, utjecaj na životinje na tom području itd!
Što će biti ako ta brana pukne? Koliko milijuna će stradati u prvim satima nakon nesreće? Koliko će njih biti iseljeno?

Ne velim da hidroelektrane ne treba graditi, ali treba jako dobro odmjeriti kako će to utjecati na okolinu i ljude, nisu ni one bezazlene.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju