[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > OPTIČKI INSTRUMENTI

AZ4 stalak...praćenje

(1/4) > >>

Vger:
Pitanjce u vezi AZ4 stalka. Kako nema slow motion...kolko je onda s njime zgodno/ugodno pratiti objekte (planete) na povecanjima tipa x180m, X200 i sl? Izvedivo il je gnjavaza??

mrworf:
Mislim da ta montaža ima problematiku da prati cik cak (malo jedna os pa malo druga os), astrofoto zaboravi sa time, također zaboravi bilokaj oko zernita. O klimavosti da ne govorim, ćim malo puhne vjetar, planeti će ti letjeti po cjelom vidnom polju. Ta montaža je drek.

Vger:
Ne zanima me astrofoto...oko zenita..cito sam da malo zeza...al da je bas drek?:) Govoris o aluminijskoj? Pa bar za az4 govore da je stabilna?
a ovo?
https://www.bhphotovideo.com/c/product/1046130-REG/explore_scientific_maz01_00_twilight_i_adjustable_head.html

bojan:
AltAz u principu moze dobro pratiti za vizuelno...  pa cak i za AP - ali samo daleko od zenita, i u blizini meridijana (zbog rotacije vidnog polja), ako nema treceg motora.
Uostalom, najveci teleskopi danas si AltAz....
vidi tu.

Moj stari bartelizirani dobson je bio sasvim OK u tom smislu  (vec ga dugo nisam koristio ni za sta, sad ceka na kupolu)

Vger:
Kolko citam ovaj "ES Twilight I alt az mount" osim sto ima slow motion moze i bez problema raditi na zenitu.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju