[- ASTRONOMSKI INSTRUMENTI -] > OPTIČKI INSTRUMENTI

Fotke okulara i opreme

(1/187) > >>

eulogy:
kao sto naslov kaze, da vidimo kakve okulare imamo uz neku sliku, mozda bi bilo i jednostavnije za nabavku novog okulara ako se vidi ovdje na forumu ko sta ima pa se mozemo i medusobno preispitivati o njima ..... tipa kakvi su, kakvo je vidno polje u odredenom teleskopu, dali ste zadovoljni, koji bi uzeli umjesto njega ..... jedna muka manje kod kupovine novoga

Hyperion 24 - 68° , Eye Relief 17mm za sada jednostavno savrsen uvijek u dijagonali, vidno polje super nema nikakvih mana cisti rub
Skywatcher LET 20 - 50° slicno kao i hyp ali sa manjim vidnim poljem, Eye Relief 20mm, idealan za dvojne zvijezde 
Skywatcher LET 9   - 50° za sada mi je jedino pasao na mjesecu, dok mi na planetima nije dao cistu sliku (300x) Eye Relief 20mm

Hyperion 24mm, LET Skywatcher 9mm, LET Skywatcher 20mm

eulogy:
..... hmmm ideju sam "probao" kopirati ovdje kod nas no ocito da kod nas to nije popularno kao vani, ili jednostavno nemamo nista za pokazati  :111: , ako nista barem uzivajte u slikama  :wink:

http://stargazerslounge.com/equipment-discussion/95026-show-me-your-eye-piece-cases.html

Locutus:
ja nemam sta pokazati...al ajd stavit cu svoju jad i bijedu.  :(

RK20mm - 1,25 inča Kelner okulari sa jadnim Eye Reliefom...
K12mm - 1,25 inča Kelner okular sa još jadnjim eye reliefom...
K4mm - 1,25 inča Kelner okular sa najjadnijim eye reliefom kojeg sam ikada imao prilike koristiti...više ga ne koristim

Bobo:

--- Citat: Locutus - 04.07.2011. u 19:36:47 sati ---RK20mm - 1,25 inča Kelner okulari sa jadnim Eye Reliefom...
K12mm - 1,25 inča Kelner okular sa još jadnjim eye reliefom...
K4mm - 1,25 inča Kelner okular sa najjadnijim eye reliefom kojeg sam ikada imao prilike koristiti...više ga ne koristim

--- Kraj citata ---

:218:

Ajdeajde..nije poanta samo u eye reliefu  :wink:

eulogy:
 :zubo: mislis da je meni kaj bolje, jedino kaj koristim je hyperion ova dva samo za mjesec  :mrgreen: , btw jel netko narucivao sta sa optcorp-a?? kak ide sa postarinom i ostalim porezima carinama ....  pronasao sam si jedan okularcek mmmmm Explore Scientific 11 mm 82° Series Waterproof N2 Eyepiece za 99$  :lol:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju