[- ASTRONOMIJA -] > IZAZOV

NGC 891 - Izazov

<< < (2/3) > >>

ruka:
Nije to dobro.
Mladene, privjeri si debayer sekvencu. Mislim da ti je kriva i to je uzrok tvoje muke. ( ili si slucajno krivi wb u foticu stavio)  Fotka mora bit sva crvena nakon stacka kad napravis screenstretch.

Zocky:
Meni ta zelena ne predstavlja nikakav problem. Možda je snimano kroz neki LP filter?

Mladen:

--- Citat: ruka - 04.11.2014. u 20:20:32 sati ---Nije to dobro.
Mladene, privjeri si debayer sekvencu. Mislim da ti je kriva i to je uzrok tvoje muke. ( ili si slucajno krivi wb u foticu stavio)  Fotka mora bit sva crvena nakon stacka kad napravis screenstretch.

--- Kraj citata ---
Koju operaciju podrazumijevaš pod screenstretch i u kojem programu?

Mladen:

--- Citat: Zocky - 04.11.2014. u 21:07:51 sati ---Meni ta zelena ne predstavlja nikakav problem. Možda je snimano kroz neki LP filter?

--- Kraj citata ---
Jedini LP filter su bile okolne rasvjetne lampe.

Zocky:

--- Citat: Mladen - 04.11.2014. u 21:14:54 sati ---Koju operaciju podrazumijevaš pod screenstretch i u kojem programu?

--- Kraj citata ---
Tu funkciju ima svaki program koji radi sa astrofotkama, a namjena joj je da razvuče histogram, ali samo za prikaz na monitoru. Znači uključiš screenstretch i umjesto crne fotke vidiš što radiš dok si još u linearnoj fazi. Kad se tvoja fotka tako razvuče, sva je zelena.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju